5 aplikacji Windows, które ułatwią ci życie

5 aplikacji Windows, które ułatwią ci życie

5 aplikacji Windows, które ułatwią ci życie
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
05.09.2011 20:27, aktualizacja: 22.09.2011 10:16

Ekspresowe robienie zrzutów ekranu, automatyczne pobieranie napisów, szybkie przywracanie danych, lepszy pasek zadań i tworzenie hot-spota Wi-Fi w nagłych przypadkach

Jak wygodnie korzystać z komputera? Są dziesiątki programów, które upraszczają podstawowe czynności. Problem w tym, że czasem są one lepsze, a czasem wręcz utrudniają pracę na komputerze. I to pomimo tego, że autor aplikacji chciał inaczej. Dlatego zacne grono redaktorów CHIP-a siadło na wiele długich godzin w zamkniętym pomieszczeniu i opuściło je dopiero wtedy, gdy lista niezbędnych aplikacji była gotowa.

Zatem proszę państwa, oto najlepsze aplikacje które warto mieć zainstalowane na swoim komputerze. Na dobry początek –. 5 programów. Jednak z racji, że będzie to tekst cykliczny, w kolejnych odcinkach zobaczycie jeszcze więcej aplikacji zapierających dech w piersiach.

Gyazo - szybkie udostępnianie zrzutów ekranu

Wszystkie programy do robienia zrzutów ekranu są wspaniałe, mają mnóstwo opcji i tylko jedną wadę - autorzy zupełnie przespali erę serwisów do hostowania obrazków typu imgur. Z racji, że gdy robię zrzut ekranu, przeważnie chcę go komuś udostępnić. Dotąd musiałem to robić ręcznie. Na szczęście autor Gyazo podszedł do tematu nieco inaczej. Uruchamiamy program (który nie żadnego ma interfejsu), zaznaczamy dowolny fragment ekranu, a obraz w formacie PNG momentalnie ląduje na serwerze gyazo. Wystarczy skopiować adres URL i wysłać komuś owoc naszej intensywnej pracy.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Żeby dostać pracę w Google, stał się gwiazdą"

NapiProjekt - automatyczne wyszukiwanie napisów

Największym problemem podczas oglądania filmów jest ściąganie napisów. Istnieje wprawdzie wiele stron internetowych, z których możemy pobrać pliki tekstowe, ale dopasowanie ich do posiadanej wersji filmu w czasie krótszym niż kilka minut jest praktycznie niemożliwe. Dlatego ci, którzy jeszcze nie znają NapiProjekt powinni go czym prędzej zainstalować. Od teraz wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na dowolnym filmie i kliknąć "Znajdź i dopasuj napisy". Choć w bazie programu z pewnością nie ma wszystkich filmów dostępnych w Sieci, to większość z nich powinna zostać prawidłowo rozpoznana.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Recuva - szybkie przywracanie usuniętych plików

Usunąłeś właśnie bardzo ważny plik. Oczywiście twórcy Windows o tym pomyśleli, ale ty postanowiłeś ich przechytrzyć i opróżniłeś kosz. Czy jest jeszcze ratunek na odzyskanie danych? Jak najbardziej, wystarczy zainstalować aplikację Recuva. Stworzyła ją ta sama, sprawdzona ekipa, która odpowiada za stworzenie znanego programu CCleaner. Zaletą aplikacji jest bardzo prosty interfejs w języku polskim, w którym połapie się każdy. Nawet osoba, która z komputerami nie ma zbyt wiele wspólnego.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Żeby dostać pracę w Google, stał się gwiazdą"

Connectify - access-point Wi-Fi z karty sieciowej

W jaki sposób stworzyć szybko hot-spot Wi-Fi, gdy pod ręką nie mamy żadnego access point'a, ani rutera bezprzewodowego? Gdy natknąłem się na taki problem, pomocna okazała się aplikacja o nazwie Connectify. Dzięki niej każdą kartę sieciową IEEE 802.1. można przekształcić w bezprzewodowy punkt dostępu i podłączyć do Sieci kolejne urządzenia. Dostęp do sygnału można zabezpieczyć hasłem w bezpiecznym trybie WPA2.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Bins - wygodniejszy pasek zadań

Chcesz mieć szybki dostęp do swoich aplikacji, a standardowy pasek zadań z Windows 7 ma zbyt małe możliwości? Rozwiązaniem jest Bins, który pozwala zastępować zwykłe ikony czymś w rodzaju folderów, gdzie po prostu możemy zmieścić jeszcze więcej skrótów do programów. Obsługa programu jest prosta. Aby zgrupować dwa programy wystarczy ich ikony przesunąć na siebie. W ten sam sposób do folderu dodajemy kolejne aplikacje.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Żeby dostać pracę w Google, stał się gwiazdą"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)