Windows Phone 8: premiera 5 września

Windows Phone 8: premiera 5 września

Windows Phone 8: premiera 5 września
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
17.08.2012 12:30

Nokia postawiła wszystko na jedną kartę. Karta ta nazywa się Windows Phone i, choć Finom udało się osiągnąć pewne sukcesy, błędów z przeszłości nie da się naprawić przy pomocy jednego smartfona. Ani nawet przy pomocy całej linii tych urządzeń z Windows Phone. Nokia musi stać się „apostołem” tego systemu. Właściwie już jest – na 5 września Microsoft oraz Nokia zwołały wspólną konferencję prasową.

Potwierdziły się plotki, co do daty premiery, najwyraźniej jednak zaplanowano ją w innym miejscu. Konferencja odbędzie się bowiem w Nowym Jorku i można spodziewać się, że zostaną na niej zaprezentowane pierwsze urządzenia z Windows Phone 8. Termin nie jest przypadkowy – 12 września Apple ma zaprezentować nowego iPhone’a, Nokia na pewno nie miałaby powodów do narzekań, jeśli udałoby się im na tyle zadziwić użytkowników, by ci zrezygnowali z kupna nowej wersji smartfona z jabłuszkiem. Nie, żeby było to bardzo prawdopodobne, ale spróbować nie zaszkodzi.

Jeśli chodzi o same urządzenia, którymi prawdopodobnie chwalić się będzie Nokia, jesteśmy zdani jedynie na plotki. Czy będzie wśród nich smartfon o przekątnej ekranu 4,3 cala, którego zdjęcie wyciekło niedawno do sieci? Zobaczymy. Na szczęście do września nie pozostało dużo czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)