10 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o telefonach komórkowych

10 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o telefonach komórkowych

10 rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o telefonach komórkowych
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
11.06.2012 14:50

A które wiedzieć moglibyście chcieć. Głównie z tego powodu, że jak to już z ciekawostkami bywa – także i te są ciekawe.

Pomyśleliśmy, że może chcielibyście to wiedzieć. Głównie z tego powodu, że jak to już z ciekawostkami bywa – także i te są ciekawe.

- Poczta głosowa jest niemal tak stara jak świat, bo wymyślono ją już w roku 1986. Co więcej, nie powstała w umysłach naukowców na usługach wielkich korporacji, a w głowie 26-letniego Scotta Jonesa, młodego pracownika naukowego MIT, który wpadł na ten pomysł, myśląc nad zimną pizzą o życiu, wszechświecie i całej reszcie.

- Z telefonami komórkowymi związanych jest kilka fenomenów psychicznych. Między innymi telefonofobia czyli lęk przed wykonywaniem lub odbieraniem połączeń telefonicznych, nomofobia –. lęk przed utraceniem kontaktu ze światem poprzez zgubienie telefonu, wyczerpanie się jego baterii czy utratę zasięgu, albo frigensofobia: strach, że telefony komórkowe mogą uszkodzić nam mózgi.

- Najdroższym telefonem komórkowym świata jest iPhone 4 Diamond Rose przygotowany przez brytyjskiego jubilera Stuarta Hughesa.W jego obudowę wmontowano 50. małych diamentów, część z nich w logo Apple zrobione z białego złota. Telefon ten kosztuje, bagatela, pięć milionów funtów. Trochę dużo. Nawet jak na iPhone'a.

- Pierwsze połączenie przy pomocy telefonu komórkowego zostało wykonane już niemal 4. lat temu na nowojorskiej ulicy. Jako pierwszy numer wykręcił Martin Cooper, pracownik Motoroli. Zadzwonił do swojego… największego rywala.”Rozmawiałem z Joe Engelem, który był moim głównym przeciwnikiem na rynku i zarazem moim odpowiednikiem w AT&T. Ich wtedy uważano za największą korporację na świecie, my byliśmy tylko małą firmą z Chicago. Powiedziałem mu ‘Joel, tu Marty. Dzwonię do ciebie z przenośnego telefonu, prawdziwego poręcznego przenośnego telefonu’. Po drugiej stronie słyszałem tylko wściekłe zgrzytanie zębów”.

Obraz
© Simon (fot. Gizmodo.pl)

- Pierwszy smartfon to już dzieje późniejsze o 2. lat. Pierwszym był Simon, zaprojektowany przez IBM i zaprezentowany w roku 1993. Wyprodukowano tylko dwa tysiące egzemplarzy.

- Klasyczny stary sygnał SMS-a w Nokiach, czyli niezmiernie irytujące ”piii-pi-piriiiippi”. to w istocie skrót SMS w alfabecie Morse'a.

- Żaden telefon Nokii sprzedawany w Azji nie ma cyfry ”4”. w nazwie modelu. Czwórka uznawana jest za przynoszącą pecha we wschodniej i południowo-wschodniej części tego kontynentu.

- 45. ludzkości wyśle dzisiaj, wysłało lub właśnie wysyła SMS-a.
- Przyczyną 70. połączeń awaryjnych w USA (czyli słynnych telefonów pod 911) jest niezablokowana klawiatura telefonu noszonego przez użytkownika w kieszeni lub w torebce. Tak samo jak 11 000 połączeń alarmowych dziennie w Wielkiej Brytanii. Wynika to z tego, że w niektórych starszych modelach komórek przytrzymanie jednego przycisku, bądź wciśnięcie dwóch naraz było automatycznie interpretowane jako ”wołanie o pomoc”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)