12 rzeczy, które warto wiedzieć o Asystencie Google

12 rzeczy, które warto wiedzieć o Asystencie Google
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko

16.01.2019 06:00, aktual.: 16.01.2019 09:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asystent Google pomoże Ci w wykonywaniu codziennych zadań, dając dostęp do technologii w każdym momencie - nawet wtedy, gdy Twoje ręce są zajęte.

1 - OK Google, co potrafisz?

Możesz zawsze zapytać Asystenta o to, co potrafi, by dowiedzieć się, w czym już teraz może Ci pomóc. Z czasem Asystent będzie umiał odpowiedzieć na coraz więcej pytań. Pełną listę obsługiwanych w dniu premiery funkcji znajdziesz w tym artykule.

2 - OK Google, napisz Kubie, że spóźnię się 5 minut.

Dzięki Asystentowi możesz łatwo wysłać sms, wiadomość WhatsApp lub wiadomość Hangouts. Wystarczy, że powiesz np. OK Google, wyślij wiadomość do Hani i podyktujesz jej treść.

3 - OK Google, przypomnij mi jutro, żeby kupić bilety do kina.

Dzięki Asystentowi bardzo łatwo dodasz przypomnienie, a on nigdy nie zapomni, by Ci o nim... przypomnieć.

4 - OK Google, czy potrzebuję dzisiaj parasola?

Asystent jest ekspertem jeśli chodzi o pogodę - możesz go zapytać o to czy wziąć ze sobą parasol, o pogodę w innym mieście czy kraju, albo o prognozę na kolejny planowany przez Ciebie weekend.

5 - OK Google, jak powiedzieć dzień dobry po japońsku?

Korzystając z Asystenta możesz szybko przetłumaczyć dowolny zwrot - zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Będąc w podróży sprawdź z Asystentem jak powiedzieć coś w innym języku, np. OK Google, jak powiedzieć dzień dobry po japońsku?

6 - OK Google, dodaj pomidory do mojej listy zakupów.

Asystent ułatwi Ci tworzenie listy zakupowej, a gdy zapytasz np. OK Google, ile kalorii mają jajka, podpowie Ci na ile kaloryczny jest dany produkt.

7 - OK Google, wyznacz trasę do domu.

Gdy już zrobisz zakupy, Asystent podpowie najlepszą trasę dojazdu do domu lub wybranego przez Ciebie miejsca, uwzględniając informacje o ruchu drogowym i Twój ulubiony środek transportu.

8 - OK Google, obudź mnie o 7:00.

Dzięki Asystentowi bardzo łatwo ustawisz budzik na kolejny dzień.

9 - OK Google, puść coś Krzysztofa Zalewskiego.

Asystent włączy dla Ciebie muzykę z takich aplikacji jak YouTube, Google Play Music i Spotify. Wystarczy, że poprosisz o konkretny utwór, artystę, album lub playlistę.

10 - OK Google, powiedz mi ciekawostkę o Polsce.

Asystent nie tylko rozumie język polski, ale i ma wiedzę o polskiej kulturze i specyfice. Możesz go również Poprosić o żart, powiedzenie Ci czegoś miłego, zaśpiewanie piosenki lub zapytać np. jaki jest jego ulubiony muzyk.

11 - OK Google, pokaż mi moje zdjęcia z Londynu.

Asystent szybko pokaże zdjęcia z Twojej kolekcji Zdjęć Google, związane z wybranym przez Ciebie tematem.

12 - OK Google, jak wysoki jest Pałac Kultury?

Asystent ma szeroką wiedzę na temat otaczającego świata, możesz go zapytać np. o wysokość budynków takich jak Pałac Kultury, wynik ostatniego lub datę następnego meczu ulubionej drużyny piłkarskiej, czy nawet o to, na co dzisiaj pójść do kina.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)