Zabezpieczone przed kopiowaniem karty SD Transcend

Zabezpieczone przed kopiowaniem karty SD Transcend09.01.2012 13:08
Zabezpieczone przed kopiowaniem karty SD Transcend

Transcend wprowadza do oferty kart SD ze specjalną blokadą, zapewniającą pełną ochronę danych o cechach wartości intelektualnej przed nieautoryzowanym kopiowaniem, modyfikacją i usunięciem.

Dzięki partycji dopuszczającej jedynie odczyt zapisanych danych, karty zachowują właściwości, takie jak chronione płyty z muzyką czy filmami. Stanowią tym samym bezpieczny nośnik dla danych, których jakakolwiek edycja jest niepożądana ze względu na prawa autorskie właścicieli.

288756845173291155
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Poprzez zapis danych na etapie produkcji kart, eliminowana jest nie tylko możliwość ich edycji, ale także zastosowanie narzędzi łamiących zabezpieczenia oraz formatowanie pamięci. Brak możliwości zapisania kolejnych danych na karcie sprawia, że nie mogą być na niej zainstalowane wirusy czy inne szkodliwe oprogramowanie.

Istnieje także opcja podzielenia karty na dwa obszary – zabezpieczony oraz wolny do użytku. Dzięki temu, z wolnego obszaru można korzystać normalnie, jak w standardowej karcie, wykorzystując pozostałą przestrzeń pamięci. Karty dostępne są w pojemności od 2 do 64GB w przypadku kart SD oraz od 2 do 16GB w przypadku kart microSD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)