Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech

Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech

Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.07.2014 17:29

To typowa historia z "patentowym trollem" w tle. Tym razem nie mówimy jednak o działaniach firmy Apple, mających na celu ograniczenie sprzedaży Samsunga na rynku Amerykańskim, ale o firmie LPKF i rynku niemieckim.

LPKF to firma u naszych zachodnich sąsiadów, która w 201. roku zgłosiła w Chinach ochronę patentową opracowanego przez siebie procesu o nazwie Laser Direct Structuring, służącego do konstruowania anten o zakrzywionym kształcie, zajmujących małą powierzchnię i umieszczonych wewnątrz "rusztowania" z tworzywa sztucznego. Właśnie w ten sposób skonstruowane są anteny Motoroli Moto G i Moto X, więc firma LPKF zaprotestowała przeciwko dystrybucji tych telefonów na rynku niemieckim. Co ciekawe, podobne rozwiązanie stosuje też wielu innych producentów, natomiast protest dotyczy wyłącznie firmy Motorola.

288763134632802451
© (fot. chip.pl)

Zakaz na dystrybucji na rynku niemieckim powoduje dotkliwe straty finansowe, dlatego można się spodziewać, że "antenowy" problem zostanie wkrótce rozwiązany na jeden z dwóch sposobów. Albo należąca obecnie do Lenovo Motorola zmieni nieco konstrukcję anten stosowanych w swoich smartfonach, albo też też finansowo zrekompensuje firmie LPKF korzystanie z jej zastrzeżonej patentem technologii.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 będzie miał nową, sekretną broń

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)