Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech

Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech12.07.2014 17:29
Zakaz sprzedaży Motoroli w Niemczech
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

To typowa historia z "patentowym trollem" w tle. Tym razem nie mówimy jednak o działaniach firmy Apple, mających na celu ograniczenie sprzedaży Samsunga na rynku Amerykańskim, ale o firmie LPKF i rynku niemieckim.

LPKF to firma u naszych zachodnich sąsiadów, która w 201. roku zgłosiła w Chinach ochronę patentową opracowanego przez siebie procesu o nazwie Laser Direct Structuring, służącego do konstruowania anten o zakrzywionym kształcie, zajmujących małą powierzchnię i umieszczonych wewnątrz "rusztowania" z tworzywa sztucznego. Właśnie w ten sposób skonstruowane są anteny Motoroli Moto G i Moto X, więc firma LPKF zaprotestowała przeciwko dystrybucji tych telefonów na rynku niemieckim. Co ciekawe, podobne rozwiązanie stosuje też wielu innych producentów, natomiast protest dotyczy wyłącznie firmy Motorola.

288763134632802451
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Zakaz na dystrybucji na rynku niemieckim powoduje dotkliwe straty finansowe, dlatego można się spodziewać, że "antenowy" problem zostanie wkrótce rozwiązany na jeden z dwóch sposobów. Albo należąca obecnie do Lenovo Motorola zmieni nieco konstrukcję anten stosowanych w swoich smartfonach, albo też też finansowo zrekompensuje firmie LPKF korzystanie z jej zastrzeżonej patentem technologii.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6 będzie miał nową, sekretną broń

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)