Wygląd iPhone'a to projekt Sony? Tak twierdzi Samsung

Wygląd iPhone'a to projekt Sony? Tak twierdzi Samsung
Źródło zdjęć: © chip.pl

30.07.2012 11:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung od wielu miesięcy walczy w sądach z Apple'em, który twierdzi, że koreański gigant kradnie jego pomysły na wygląd urządzeń. Samsung się broni, próbując udowodnić, że owe pomysły nie należą do Apple'a.

Samsung twierdzi, że Apple ukradł wiele pomysłów na wygląd iPhone'a od Sony, Palma i Nokii. Koreańczycy utrzymują, że pewnego dnia jeden z kierowników Apple'a znalazł artykuł prasowy Sony, w którym opisany był telefon przyszłości bez większości przycisków fizycznych. Pokazał on go Steve'owi Jobsowi. Wkrótce potem Shin Nishibori, projektant Apple'a, stworzył model telefonu w CAD, z którego nawet nie usunięto logo Sony. Tak przynajmniej twierdzi Samsung.

Samsung zaznacza również, że Apple doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też nie stosuje kampanii reklamowych z użyciem słowa "pierwszy", a wszystkie reklamy które owo słowo zawierały nie były akceptowane przez dyrekcję firmy.

Samsung ma nadzieję udowodnić, że Apple nie wynalazł pomysłów na wygląd i działanie swoich urządzeń, co powinno odebrać mu prawo do dalszego sądowego nękania Samsunga.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Największy konkurent Facebooka w Polsce to...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)