Wkrótce dwurdzeniowe Celerony?

Wkrótce dwurdzeniowe Celerony?

12.10.2007 14:30

W pierwszym kwartale 2008 r. koncern Intel zaprezentować ma pierwszy procesor z rodziny Celeron, wyposażony w dwa rdzenie. W kolejnych miesiącach ofertę tanich dwurdzeniowców z niższej półki poszerzą kolejne modele CPU.

Pierwszym dwurdzeniowym Celeronem ma być układ noszący oznaczenie E1200 - informuje serwis XbitLabs. Będzie to procesor taktowany z częstotliwością 1,6 GHz, obsługujący 800-megahercową szynę FSB i rozporządzający 512 kB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Procesory te wytwarzane będą w procesie technologicznym 65 nm, a ich pobór mocy wynosić ma 65 W.

Rodzina układów Celeron E1000 ma być sukcesywnie poszerzana. Ceny dostępnych obecnie Celeronów mieszczą się w przedziale 34-59 dolarów, można więc przypuszczać, że koszt ich następców z dwoma rdzeniami będzie zbliżony.

Jak informuje XbitLabs, nowa oferta Intela dla oszczędnych użytkowników nie oznacza wstrzymania sprzedaży procesorów Pentium. Należy się też spodziewać, że konkurencyjne AMD nie pozostanie obojętne na ten ruch i jeśli nie obniży cen jednordzeniowych Athlonów LE i Sempronów, to wprowadzi tanie procesory dwurdzeniowe.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)