AMD wycofuje z produkcji dwurdzeniowe procesory do budowania serwerów

AMD wycofuje z produkcji dwurdzeniowe procesory do budowania serwerów

29.04.2009 15:00, aktual.: 29.04.2009 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AMD wycofał z produkcji dwurdzeniowe procesory przeznaczone do budowania serwerów i obniżył cenę niektórych procesorów Opteron nawet o 43%. Firma oferuje jednak dalej dwurdzeniowe procesory Athlon i Phenom (instalowane w komputerach PC i notebookach) oraz trzyrdzeniowy procesor Phenom.

AMD obniżył jednocześnie ceny wybranych procesorów Opteron. I tak procesor Opteron 237. HE kosztuje teraz 255 USD ( obniżka o 43% ), a za procesor Opteron 8376 HE trzeba zapłacić 989 USD ( obniżka o 35% ). Firma obniżyła też ceny innych procesorów linii HE, decydując się na ten krok po wprowadzeniu niedawno na rynek czterech nowych czterordzeniowych procesorów Opteron HE.
Procesory HE należą do serwerowych układów Opteron noszących roboczą nazwę Shanghai. Są to procesory pozycjonowane pośrodku między energooszczędnymi układami Opteron EE i wydajnymi układami Opteron SE, które pobierają jednak więcej prądu. Procesory Shanghai pobierają (zależnie od modelu) od 4. do 105 W i są taktowane zegarami o częstotliwości od 2,1 do 3,1 GHz.
Warto w tym momencie przypomnieć, że w maju br. AMD zamierza wprowadzić na rynek sześciordzeniowy procesor Opteron (nazwa kodowa Istanbul). Natomiast w 2010 r. w ofercie firmy ma się pojawić dwunastordzeniowy procesor Magny-Cours, a rok później procesor Interlagos, który będzie zawierać od 12 do 16 rdzeni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)