Windows 8 trafi do tabletów internetowych

Windows 8 trafi do tabletów internetowych

22.02.2011 11:03, aktual.: 22.02.2011 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ogłosił, że wydzielił dział składający się z 1000 inżynierów, który zajmie się przygotowaniem systemu Windows 8 w wersji dla chipsetów ARM montowanych w tabletach

To pierwszy raz w historii giganta z Redmond, gdy architekturę x8. Intela zastąpi ARM. Intencje Microsoftu są oczywiste - wciśnięcie Windows 8 do tabletów jak najszybciej się tylko da. Pierwsze tablety z systemem Microsoftu trafić mają do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zalet zastosowania chipów ARM jest wiele, najważniejszą jest świetny stosunek wydajności do zużycia energii. Targi Mobile World Congress 201. zdominowane zostały przez tablety - jeśli Microsoft nie wstrzeli się w rynek teraz, może już nigdy nie nadrobić strat.

A jest o co walczyć. Jednolita platforma programistyczna, w prosty sposób łącząca komputery PC i tablety, może niskim kosztem sprostać wymaganiom korporacji. Stosowane przez lata systemy Windows Mobile mają większe zaufanie u przedsiębiorców niż Android czy iOS - wystarczy więc tylko nie przespać okazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także