To Windows 8 zabija rynek PC?

To Windows 8 zabija rynek PC?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.04.2013 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według statystyk firmy analitycznej IDC, sprzedaż komputerów PC spadła w pierwszym kwartale o 13,9 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Oto kolejny powód do tego by sądzić, że wkraczamy w erę post-PC. IDC podaje, że w pierwszym kwartale 2013 roku sprzedaż komputerów klasy PC na całym świecie spadła o 13,9 procent rok do roku, choć wcześniej zakładano spadek tylko o 7,7 procent. Sprzedano łącznie 76,3 miliona pecetów w trakcie pierwszych trzech miesięcy tego roku. Jak przekonują analitycy IDC, winę za takie spowolnienie sprzedaży komputerów ponosi Windows 8 i jego bardzo słaba premiera. Wskazuje się tu przede wszystkim wysoką cenę urządzeń z ekranami dotykowymi i cienkimi, metalowymi obudowami.

Przedstawiciele IDC tłumaczą, że na spadek sprzedaży złożyło się wiele czynników, ale wszystkie dotyczą Windows 8. Poważne zmiany w interfejsie użytkownika, nowe konstrukcje laptopów ukierunkowane głównie na dotyk, zabranie znanego wszystkim przycisku Start czy wreszcie wzrost kosztów podyktowany montowaniem ekranów dotykowych - wszystko to uczyniło dzisiejsze PC mniej atrakcyjną alternatywą dla tabletów, smartfonów i innych dedykowanych urządzeń.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Glass to... plagiat?!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)