Wielka ciężarówka Asylum 5D ruszyła w trasę

Wielka ciężarówka Asylum 5D ruszyła w trasę
Źródło zdjęć: © Cinema5D

29.07.2010 12:47, aktual.: 29.07.2010 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polskę ruszyła ciężarówka Asylum 5D. Specjalny pojazd zagości w lipcu i sierpniu w kilku miejscowościach nadmorskich a w przyszłym tygodniu zawita do stolicy na specjalny pokaz.

W Polskę ruszyła ciężarówka Asylum 5D. Specjalny pojazd zagości w lipcu i sierpniu w kilku miejscowościach nadmorskich a w przyszłym tygodniu zawita do stolicy na specjalny pokaz.

Przy produkcji filmu biorą udział firmy AMD –. partner technologiczny oraz BUDGAST S.C. – współproducent filmu. Pierwsza wyposażyła studio w procesory komputerowe AMD Phenom II oraz wielordzeniowe procesory AMD Opteron, dzięki którym można było stworzyć specjalne, trójwymiarowe efekty specjalne. Druga posiada sieć stacjonarnych kin, w których również będzie wyświetlany film.

Obraz
© (fot. Cinema5D)

Konwój Cinema 5. oddaje do dyspozycji widzów dwie klimatyzowane sale projekcyjne a w każdej z nich po 16 wygodnych, drgających foteli imitujących ruchy widziane na ekranie. Pomieszczenia wyposażone są w sprzęt do projekcji stereoskopowej, dzięki której widz czuje się, jakby znajdował się w filmowej rzeczywistości. Poza efektami 3D, których można doznać za pomocą specjalnych okularów, widzowie będą mieli okazję wykorzystać podczas seansu inne swoje zmysły – poczuć deszcz na twarzy, specjalne unoszące się w powietrzu zapachy, czy też „efekt myszy i insektów” wijących się po podłodze.

Na zewnątrz jednej z naczep znajduje się specjalny ekran LED, zachęcający widzów do zapoznania się z produkcją –. będzie na nim wyświetlany zwiastun filmu oraz reakcje widzów oglądających go we wnętrzu kina.

Harmonogram pokazów filmu Asylum 5D: - 28-29 lipca – Hel, port
- 30 lipca – 1 sierpnia – Gdynia, okolice akwarium gdyńskiego
- 2-4 sierpnia – Krynica Morska, promenada przy porcie
- 5 sierpnia –. Warszawa, Plac Defilad przy Pałacu Kultury, Marszałkowska

Po pokazie w Warszawie, ciężarówka Asylum 5. wróci na Pomorze i będzie między innymi w Mielnie, Łebie, Rewalu, Międzyzdrojach oraz Świnoujściu.

Wybrane kina stacjonarne sieci BUDGAST S.C., współproducenta filmu, zlokalizowane w południowej części Polski –. Zakopane, Inwałd, Równica, Chorzów, Krasiejowo, Tatralandia (Słowacja), Bałtów, Rabka i Szklarska Poręba również wyświetlają Asylum 5D.

Najnowsza produkcja w reżyserii Daniela Zduńczyka to utrzymany w mrocznym klimacie film z gatunku horror. Rozgrywa się w opuszczonym zakładzie dla obłąkanych. Widzowie przeniosą się do korytarzy i sal szpitalnych, gdzie będą świadkami niespodziewanych zdarzeń, a także na własnej skórze przekonają się o grozie tego miejsca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także