10 lat serii Canon EOS 5D - pamiętasz pierwszy model?

10 lat serii Canon EOS 5D - pamiętasz pierwszy model?

10 lat serii Canon EOS 5D - pamiętasz pierwszy model?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.05.2015 15:00

Canon obchodzi dziesiątą rocznicę wprowadzenia na rynek lustrzanek serii EOS 5D. Zaprezentowana w 2005 r. linia została wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS (35,8 x 23,9 mm), co na zawsze zmieniło obraz rynku zaawansowanych lustrzanek cyfrowych. Oferując rozbudowaną funkcjonalność w przystępnej cenie, seria EOS 5D pozwoliła użytkownikom w pełni wykorzystać kreatywne narzędzia fotograficzne, które dotychczas były dostępne wyłącznie w profesjonalnych lustrzankach z matrycą 35mm.

W 200. r. Canon zaprezentował drugą generację aparatów z tej serii – EOS 5D Mark II. Lustrzanka oferowała funkcję nagrywania filmów wideo w jakości Full HD, co przyczyniło się do wzrostu popularności aparatów, jako narzędzi do rejestrowania profesjonalnych materiałów wideo. To właśnie połączenie pełnoklatkowej matrycy i atrakcyjnej ceny sprawiło, że EOS 5D Mark II silnie wpłynął na sytuację w branży filmowej. Oferując wyjątkową jakość obrazu, precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości oraz dostęp do ponad 64 obiektywów z linii EF, lustrzanka Canon dostarczyła wiele nowych, twórczych możliwości.

W 201. r. wprowadzony został model EOS 5D Mark III. Lustrzanka oferuje rozbudowane funkcje fotograficzne i wideo, a także bardziej precyzyjny system AF oraz szybszy tryb zdjęć seryjnych w porównaniu do poprzednich modeli. EOS 5D Mark III został doskonale przyjęty przez rynek, a jako jeden z flagowych aparatów Canon stał się motorem napędowym dla dalszego rozwoju innowacyjnej serii EOS.

W lutym br. Canon pokazał EOS 5DS i EOS 5DS R, lustrzanki cyfrowe o ultrawysokiej rozdzielczości. Przekraczając granice możliwości matrycy 3. mm, nowe modele oferują najwyższą rozdzielczość dostępną dla aparatów pełnoklatkowych – 50,6 MP.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)