Week of Life: stwórzmy fotobibliotekę ludzkości!

Week of Life: stwórzmy fotobibliotekę ludzkości!
Źródło zdjęć: © www.weekoflife.com

16.10.2009 10:00, aktual.: 16.10.2009 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografie obrazujące jeden tydzień z życia mieszkańców Ziemi złożyć się mają na "Week of Life" - międzynarodowy projekt dokumentujący życie na planecie i stworzyć największe w historii archiwum fotograficzne ludzkości. Dostępna jest również polska wersja językowa serwisu.

Week of Life - http://www.weekoflife.com to projekt zainicjowany przez fotografa, reżysera i producenta Adolfa Zikę, autora książki "One Year Of My Life", która stała się inspiracją dla całego pomysłu. Polega on na stworzeniu unikatowego, wielkiego archiwum dokumentującego życie na Ziemi na podstawie fotografii obrazujących (7-dniową) codzienność jej mieszkańców. _ Pokaż, jak żyjesz i zobacz, jak żyją inni _ - zachęcają twórcy projektu oraz wyjaśniają, że podstawową ideą Week of Life jest wniesienie wkładu do światowej fotobiblioteki ludzkości. _ Chodzi o to, by możliwie jak najwięcej użytkowników i odwiedzających uświadomiło sobie, że jeśli sami wniosą wkład, jeżeli sami utrwalą na fotografiach jeden tydzień ze swojego życia, to staną się jego niepodzielną częścią _.

Obraz
© (fot. www.weekoflife.com)

Podstawowym budulcem całego projektu jest okres jednego tygodnia z życia osoby, mieszkającej gdziekolwiek na Ziemi. Serwis w związku z tym udostępniony został w wielu wersjach językowych (m. n. angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, czeskiej, rumuńskiej, polskiej, węgierskiej, bułgarskiej).

Każdy z siedmiu następujących po sobie dni ma być zobrazowany dziewięcioma fotografiami wykonanymi tylko i wyłącznie przez osobę, która przystąpiła do Week of Life. _ Tydzień, który liczy siedem dni, z których każdy posiada dla nas inne znaczenie, inny odcień, inny zapach, inny sens oraz inną intensywność energii. Taki okres jest najbardziej charakterystycznym przedziałem czasu dla człowieka pod względem różnorodności jego poczynań i zachowań _ - czytamy na stronie projektu.

Twórcy Week of Life podkreślają, że nie jest najważniejsza jakość fotografii i kunszt rzemiosła, ale że liczy się osobista kreatywność oraz zdolność wyrażenia w dziewięciu zdjęciach dziennie treści i zawartości dnia. Chodzi o przekazanie za pośrednictwem fotografii, czy chodziło o dzień radosny, wesoły, smutny, tragiczny czy całkiem zwykły. _ Pamiętaj, że cała seria powinna w sposób maksymalny wyrażać Twoje odczucia w danym dniu, co odbywało się w Twoim wnętrzu... można to opisać różną jasnością zdjęć, kolorami, lecz także kompozycją oraz wyborem tematów _. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Autorzy zdjęć mogą, acz nie muszą dodatkowo wzbogacać swoje "tygodnie" krótkim opisem słownym.

Fotografie umieszczone w serwisie przeglądać można posługując się kilkoma kryteriami - wg zawodu autora zdjęć, kraju z którego pochodzi, a także wybierając jedną z kategorii tematycznych. Dla zalogowanych użytkowników dostępna jest opcja oceny wybranych zdjęć oraz ich komentowania.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)