W przyszłym roku szansa na jeden numer do blokowania kart płatniczych

W przyszłym roku szansa na jeden numer do blokowania kart płatniczych

14.09.2010 20:15, aktual.: 15.09.2010 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcemy, żeby w przyszłym roku zaczął działać jeden numer telefoniczny, pod którym będzie można blokować karty płatnicze w przypadku ich kradzieży lub zagubienia - poinformował dyrektor w Związku Banków Polskich Remigiusz Kaszubski.

Dodał, że o realizacji projektu w ciągu najbliższych miesięcy zadecydują banki, które mają sfinansować projekt. Jak powiedział, w ubiegłym tygodniu Rada Wydawców Kart Bankowych zadecydowała o testach projektu, a w ciągu miesiąca, dwóch powinien zostać wybrany dostawca usługi. Wyjaśnił, że stanie się to w drodze przetargu, a następnie rozpoczną się testy systemu. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, w realizację pomysłu włączy się przynajmniej 10 banków, znajdzie się dofinansowanie projektu, to numer powinien zacząć komercyjnie działać w przyszłym roku.

W kwietniu Kaszubski poinformował, że ZPB zerwał rozmowy z Telekomunikacją Polską dotyczące uruchomienia jednego numeru telefonicznego, pod którym można zablokować kartę płatniczą. Zaznaczył, że TP wyceniła projekt na sumę znacznie wyższą niż ta, jaka była do zaakceptowania przez ZBP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)