Wirus zaatakował restauracje. Wykradł dane z kart płatniczych

Wirus zaatakował restauracje. Wykradł dane z kart płatniczych

Wirus zaatakował restauracje. Wykradł dane z kart płatniczych
Źródło zdjęć: © Fotolia
Adam Bednarek
30.05.2017 10:30, aktualizacja: 30.05.2017 10:47

Osoby, które płaciły w restauracji kartami płatniczymi, mogły paść ofiarą ataku hakerskiego. Wirus zainfekował oprogramowanie odpowiedzialne za terminale.

Zagrożeni byli amerykańscy klienci restauracji sieci Chipotle Mexican Grill. Hakerzy mieli dostęp do imienia i nazwiska użytkownika karty, jej numeru, daty ważności i kodów weryfikacyjnych - informuje portal cashless.pl.

Dokładne szczegóły tego zdarzenia nie są jednak jeszcze znane. Choć wydawać by się mogło, że problem nas nie dotyczy, to wirusy atakujące terminale płatnicze obecne są również w naszym regionie.

Rok temu media informowały o wirusie PunKeyPOS, grasującym również w Europie. Był to wirus atakujący oprogramowanie odpowiedzialne za terminale płatnicze. Dzięki niemu przestępcom udało się przejąć numery kart, numery kont i dane zapisane na pasku magnetycznym.

W 2014 roku wirus atakujący terminale płatnicze, BlackPOS, doprowadził do wycieku danych 110 mln klientów sieci Target.

Takie historie zniechęcają do płatności kartami. Jednak jeśli uważacie, że gotówka jest bezpieczniejsza, to pamiętajcie, że przestępcy mają sposób i na to, by okraść was przy jej wypłacaniu. Metody ataków na bankomaty są zaskakujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)