Twarde sztuki - telefon i krótkofalówka

Twarde sztuki - telefon i krótkofalówka

Twarde sztuki - telefon i krótkofalówka
26.11.2010 10:49, aktualizacja: 26.11.2010 10:59

Belgijska firma Topcom wprowadza na rynk telefon bezprzewodowy (DECT) i krótkofalówkę (PMR) zaprojektowano specjalnie do użytkowania w utrudnionych warunkach. Oba urządzenia są odporne na kurz, wilgoć i wstrząsy.

Butler Outdoor 201. to bezprzewodowy telefon wykorzystujący technologię DECT, umożliwiającą komunikację na odległości do 300 metrów na otwartej przestrzeni. Butler Outdoor 2010 jest odporny na kurz, wodę i wstrząsy (IPX7). Model może przebywać na głębokości 1 metra pod wodą przez 30 minut bez ryzyka uszkodzenia. Butler Outdoor 2010 posiada pamięć książki telefonicznej obejmującą 200 nazw i numerów, podświetlany ekran LCD i podświetlane klawisze. Kolejne funkcje to tryb głośnomówiący oraz identyfikacja numeru rozmówcy pod warunkiem, że wykorzystywana sieć umożliwia tą usługę. Telefon jest energooszczędny – bateria zapewnia 10 godzin rozmowy, zaś czas czuwania to 168 godzin. Model, za pomocą specjalnej diody, informuje o nadejściu nowej wiadomości. Istnieje także możliwość przekierowania rozmowy pomiędzy dwiema słuchawkami oraz skorzystania z interkomu.

Obraz
© (fot. Topcom)

Telefon w pakiecie zawiera słuchawkę z zaczepem do paska oraz ładowarkę indukcyjną. Cena: 299 zł

Krótkofalówka Protalker PT-1078, przeznaczona do użytkowania na rozległych przestrzeniach, ma zasięg do 10 kilometrów. Podstawową funkcją modelu jest wodoodporność (IPX7). Urządzenie nie tonie po wrzuceniu do wody i działa nawet po 30 minutowym przebywaniu na głębokości 1 metra. Protalker PT-1078 odbiera sygnał na 8 kanałach i 121 podkanałach, oferując możliwość prowadzenia indywidualnej rozmowy z innym użytkownikiem sieci. Model posiada regulację głośności, funkcję przeszukiwania kanałów, możliwość polecenia automatycznej zmiany kanałów, a także identyfikator urządzenia w trybie grupy.
Krótkofalówki są energooszczędne, posiadają tryb cichy –. wibrację oraz blokadę klawiatury. Model jest kompatybilny z innymi krótkofalókami Topcom, które można dołączyć przy zwiększonej liczbie użytkowników.

Obraz
© (fot. Topcom)

Komplet krótkofalówek zawiera: dwie krótkofalówki z klipsami do paska, dwa zestawy baterii oraz jedną podwójną ładowarkę. Cena: 599zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)