Dbaj o telefon na wakacjach

Dbaj o telefon na wakacjach

Dbaj o telefon na wakacjach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.07.2013 10:56, aktualizacja: 10.07.2013 11:37

Lato w pełni zarówno w kalendarzu, jak i za oknem. Aby problemy ze smartfonami nie zakłócały nam wakacyjnego wypoczynku, Qualcomm przygotował kilka wskazówek, dzięki którym nasze urządzenia będą bezpieczne zarówno na piaszczystych bałtyckich plażach, jak i w pobliżu hotelowego basenu.

Wskazówka numer 1: Jak uniknąć przegrzania telefonu?

Większość z nas uwielbia letnie temperatury. Niestety, nie można tego powiedzieć o urządzeniach mobilnych. Ich działanie w wysokiej temperaturze i termiczna efektywność to duże wyzwanie (dla przypomnienia –. kiedyś topiliśmy masło na ekranach urządzeń mobilnych). Aby ochłodzić smartfon w bardzo gorący dzień, można włożyć go na chwilę do lodówki i nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych (na przykład przechowywać go w torbie czy pod ręcznikiem).

Woda i technologia nie idą w parze. Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko wkładając go do miski wypełnionej ryżem. Dostępne są także specjalne torebki, które wyciągają wilgoć z zamoczonej elektroniki.

Wskazówka numer 3: Jak pracować więcej i ładować mniej?

W lecie jesteśmy w ciągłym ruchu. Gdy dni rozpoczynają się na plaży, a kończą na koncercie pod gołym niebem, nie ma czasu, aby naładować telefon. By rozładowana bateria nie stała się problemem można pobrać BatteryGuru, bezpłatną aplikację na smartfony z systemem Android która współpracuje zarówno z oprogramowaniem, jak i podzespołami. By poprawić żywotność baterii, aplikacja „uczy się”. zachowań użytkownika i inteligentnie dostosowuje ustawienia smartfona w celu zminimalizowania pracy w tle, bez ograniczania możliwości urządzenia.

Wskazówka numer 4: Jak znaleźć zgubiony telefon?

Utrata telefonu to duży problem. Na szczęście większość systemów operacyjnych na smartfony oferuje preinstalowane usługi, pozwalające odnaleźć zgubę. Jedyny haczyk to odrobina wysiłku –. potrzebnych jest kilka minut, aby upewnić się, że smartfon jest odpowiednio skonfigurowany, co pozwoli go odnaleźć w sytuacji awaryjnej. Android – nie ma własnej usługi, jednak można wypróbować darmową aplikację Lookout

Wskazówka numer 5: Jak uniknąć zarysowań na telefonie?

Jest wiele prostych i niedrogich protektorów, które można nakleić na ekran, aby ochronić go od zarysowań. Folie ochronne mogą ochronić ekran od uszkodzenia. Opcja przydatna nie tylko na wakacjach!

Wskazówka numer 6: Uwaga na piasek

Na plaży powinniśmy uważać na piasek, który wciska się absolutnie wszędzie i tym samym może zablokować gniazdko słuchawek, czy gniazdo kart pamięci. Aby temu zapobiec wystarczy zwykła, plastikowa torebka strunowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)