Trzy nowe kamery Canon: XA25, XA20, LEGRIA HF G30

Trzy nowe kamery Canon: XA25, XA20, LEGRIA HF G30

Trzy nowe kamery Canon: XA25, XA20, LEGRIA HF G30
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.04.2013 11:28, aktualizacja: 04.04.2013 12:01

Canon rozszerzył linię przenośnych kamer wideo, prezentując trzy kompaktowe modele dla profesjonalistów i wymagających amatorów. Dwa zaawansowane produkty z serii X - XA25 i XA20 łączą nowy system przetwarzania obrazu z profesjonalną obsługą dźwięku i łącznością Wi-Fi. Nowa kamera LEGRIA HF G30 oferuje ten sam system przetwarzania obrazu, ale jest zoptymalizowana pod kątem potrzeb zaawansowanych amatorów czy studentów szkół filmowych.

System Canon HD Video został całkowicie przeprojektowany - od obiektywu do matrycy i procesora. Szereg funkcji i opcji łączności sprawia, że kamery te nadają się doskonale do użytku profesjonalnego lub amatorskiego.

W modelach XA25. XA20 i LEGRIA HF G30 zastosowano zupełnie nowy system obrazowania. Składa się na niego szerokokątny obiektyw z 20-krotnym zoomem (zakres ostrości 26,8–576 mm), system stabilizacji obrazu (IS), który może działać w trzech trybach, m.in. w trybie dynamicznym, który ogranicza efekty ruchów kamery podczas filmowania, oraz 8-listkowa, okrągła przysłona.

Nowo zaprojektowana matryca 1/2.8. HD CMOS Pro o rozdzielczości 2,91 megapiksela powinna zapewnić szeroki zakres dynamiczny i dużą wydajność w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Większy rozmiar matrycy maksymalizuje bowiem obszar światłoczuły. Za przetwarzanie obrazu odpowiada natomiast procesor Digic DV 4.

Obraz
© Canon XA25 (fot. Materiały prasowe)

Wszystkie nowe modele obsługują formaty AVCHD (do 2. Mb/s) i MP4 (do 35 Mb/s). Wideo można nagrywać na dwóch kartach SD w różnych rozdzielczościach i częstotliwościach rejestrowania klatek (do 1080/50p) z opcją przyspieszania i zwalniania w trybie MP4. Wszystkie modele obsługują również jednoczesne nagrywanie w różnych formatach na obu kartach, umożliwiając nagranie materiału Full HD w żądanym formacie obok mniejszych plików MP4.

Modele XA2. i XA20 są wyposażone w odłączany uchwyt, który oferuje szereg dodatkowych elementów, w tym gniazda XLR do rejestrowania dźwięku profesjonalnej jakości z zewnętrznych mikrofonów. Zawiera on też wbudowaną lampę podczerwoną, która zwiększa możliwości trybu podczerwonego w kamerach XA25 i XA20.

Wszystkie modele zostały wyposażone w zintegrowane złącza HDMI, USB, mikrofonu i słuchawek, a kamera XA2. posiada również wyjście HD-SDI, które zapewnia dostęp do nieskompresowanego sygnału wysokiej jakości, przydatnego w wielu zastosowaniach telewizyjnych. Każda kamera obsługuje też dwupasmową łączność Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz).

Funkcja Camera Remote umożliwia bezprzewodowe regulowanie ustawień z poziomu przeglądarki internetowej, a funkcja Remote Browser pozwala oglądać zarejestrowany materiał za pomocą przeglądarki w smartfonie lub tablecie bez instalowania programowych odtwarzaczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)