Nowe amplitunery Yamaha RX-S600 i RX-S600D

Nowe amplitunery Yamaha RX‑S600 i RX‑S600D

Nowe amplitunery Yamaha RX-S600 i RX-S600D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2013 15:02, aktualizacja: 18.09.2013 15:47

Yamaha pokazała właśnie dwa nowe amplitunery 5.1 typu slim, dopasowane do dużych, płaskich telewizorów. RX-S600 i RX-S600D umożliwiają dostęp do funkcji sieciowych, obsługują technologię MHL i mają możliwość korzystanie z serwisów muzycznych, np. Spotify. Dodatkowym wyposażeniem modelu RX-S600D jest tuner DAB/DAB+.

RX-S60. i RX-S600D wyróżniają się dyskretną konfiguracją wzmacniacza i układem low jitter PLL, wszechstronnym dostępem do funkcji sieciowych za sprawą technologii AirPlay, aplikacją AV Controller i certyfikatem DLNA 1.5. To co różni oba amplitunery między sobą, to sekcja tunera. RX-S600D umożliwia odbiór transmisji cyfrowych DAB/DAB+ i analogowych FM, RX-S600 tylko analogowych – FM i AM.

Dzięki wysokości wynoszącej 1. cm i głębokości nieprzekraczającej 32 cm, te dwa nowe modele zmieszczą się w bardzo niskich szafkach telewizyjnych. RX-S600 i RX-S600D dostarczają moc 95 W na kanał. Za brzmienie nowych amplitunerów odpowiada autorska koncepcja Yamahy Total Purity Concept. W pełni dyskretny wzmacniacz mocy pomaga minimalizować zniekształcenia, niezależne zasilanie chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego, a układ low jitter PLL wspomaga optymalizowanie sceny dźwiękowej. Dzięki temu amplitunery potrafią wydobyć maksimum możliwości drzemiących w każdym materiale muzycznym, także w plikach wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity.

Dzięki technologii AirPlay użytkownicy iUrządzeń oraz komputerów Mac i PC z zainstalowanymi bibliotekami iTunes mogą bezprzewodowo przesyłać muzykę wprost z telefonu czy komputera do amplitunera AV. Większą wszechstronność umożliwia aplikacja Yamaha AV Controller, która oprócz strumieniowania muzyki pełni także rolę kontrolera całego systemu, w pełni zastępując pilota zdalnego sterowania. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników urządzeń z Androidem, jak i na iOS. Dopełnieniem sieciowych korzyści jest możliwość korzystania z internetowego serwisu muzycznego Spotify, a także kompatybilność z DLNA 1.5 i dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Bezprzewodową wszechstronność połączeń zwiększają opcjonalne adaptery Wi-Fi i Bluetooth.

Dzięki obsłudze technologii MHL użytkownicy telefonów kompatybilnych z tą technologią mogą przesyłać do amplitunera materiał wideo (do 1080p) z wielokanałowym dźwiękiem. Do zapewnienia odpowiedniego brzmienia wykorzystano układ optymalizacji dźwięku YPAO. Wykorzystując dołączony do amplitunera specjalny mikrofon układ elektroniczny automatycznie analizuje akustykę pomieszczenia i dostosowuje parametry dźwięku, aby uzyskać optymalne brzmienie w pozycji odsłuchowej.

Amplitunery wyposażono w 5 wejść HDMI i 1 wyjście z obsługą sygnału 3D, kanałem zwrotnym audio i funkcjonalnością CEC, dzięki której za pomocą jednego pilota można sterować podłączonymi urządzeniami kompatybilnymi z HDMI CEC. Dostępne są też złącza analogowe.

Cena: od 2500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)