Miniaturowa kamera Canon Legria Mini

Miniaturowa kamera Canon Legria Mini

Miniaturowa kamera Canon Legria Mini
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.07.2013 13:44

Canon pokazał nową, miniaturową kamerę cyfrową Legria Mini. Kamera posiada szerokokątny obiektyw, wielofunkcyjny odchylany ekran LCD, wbudowany stojak oraz łączność Wi-Fi.

Ta lekka kamerka zrywa z tradycyjną konstrukcją, a dzięki wbudowanemu stojakowi pozwala na filmowanie bez użycia rąk oraz na wyjście zza kamery i dołączenie do akcji.

Na wyposażeniu kamery znajduje się szerokokątny obiektyw f/2,8. który rejestruje filmy Full HD z kątem widzenia 160° oraz zdjęcia z kątem 170°. LEGRIA mini ułatwia kadrowanie i pozwala użytkownikom uchwycić jeszcze Ci, którzy wolą filmować w bardziej konwencjonalnym stylu, mogą po ograniczyć pole widzenia do kąta 71°. Zastosowany w urządzeniu system HS łączy podświetlaną od tyłu matrycę CMOS 1/2,3” z platformą przetwarzania obrazu DIGIC DV 4.

Odchylany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 6,8 cm (2,7”) można przekręcić do tyłu lub do przodu. Ekran można na przykład skierować w przód podczas filmowania samego siebie albo zamknąć w celu uzyskania ujęcia z niskiego kąta. System wykrywania obrotów kamery sprawia, że obraz jest zawsze wyświetlany właściwą stroną w górę, bez względu na to, jak trzymane jest urządzenie. Użytkownicy mogą także manipulować czasem poprzez filmowanie poklatkowe z interwałem od pięciu sekund do dziesięciu minut. Możliwe jest także nagrywanie w przyspieszonym tempie (Fast Motion Capture), w której kamera rejestruje filmy z maksymalnie 4-krotną prędkością, a także nagrywanie w zwolnionym tempie (Slow Motion Capture), co pozwala rejestrować filmy z prędkością 1/4 i 1/2.

Wbudowany stojak nadaje się do filmowania bez użycia rąk. Utrzymuje on urządzenie pod różnymi kątami aż do 60. i ogranicza potrzebę korzystania ze statywu.

Tym, którzy lubią prezentować swoje filmy na różnych urządzeniach i w sieciach społecznościowych, Legria mini oferuje wbudowaną łączność Wi-Fi. Funkcjonalność obejmuje zdalne sterowanie nadawaniem na żywo, dzięki któremu użytkownicy urządzeń z systemem iOS lub Android mogą zdalnie kręcić filmy przy użyciu aplikacji na smartfonie lub tablecie.

Funkcja zdalnej przeglądarki umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów zrobionych kamerą na innych urządzeniach. Aby bezprzewodowo wysyłać filmy do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook, bez konieczności włączania komputera, użytkownicy urządzeń Apple iOS mogą wykorzystać bezpłatną i łatwą w użyciu aplikację Movie Uploader. Pozostali mogą skorzystać z serwisu Canon Image Gateway, aby udostępnić wideo bez użycia komputera. Obsługa DLNA oznacza, że użytkownicy mogą również bezprzewodowo wyświetlać wideo na kompatybilnych telewizorach lub komputerach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)