Transformer Prime jako idealne narzędzie dla biznesmena

Transformer Prime jako idealne narzędzie dla biznesmena

Transformer Prime jako idealne narzędzie dla biznesmena
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
16.04.2012 14:29, aktualizacja: 06.06.2012 15:31

Biznesmen nie różni się aż tak bardzo od przeciętnego użytkownika. Wymaga jednak od swojego urządzenia większej wytrzymałości, funkcjonalności,
bezpieczeństwa oraz mobilności – te podstawowe cechy powinny charakteryzować urządzenie idealne dla człowieka interesu. Takim urządzeniem jest właśnie Transformer Prime.

Biznesmen nie różni się aż tak bardzo od przeciętnego użytkownika. Wymaga jednak od swojego urządzenia większej wytrzymałości, funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz mobulności – te podstawowe cechy powinny charakteryzować urządzenie idealne dla człowieka interesu. Takim urządzeniem jest właśnie Transformer Prime.

Tablet firmy Asus wygląda bardzo elegancko – metalowa obudowa z pewnością podniesie prestiż, a wyjęcie tego urządzenia podczas biznesowego spotkania będzie dla każdego niezwykle naturalną czynnością. Wytrzymałość Transformerowi zapewnia nie tylko aluminiowa obudowa, ale także warstwa szkła Gorilla Glass, którą pokryty jest 10,1-calowy ekran. To niezwykłe szkło jest odporne na zarysowania i zadrapania, na które zawsze narażone jest każde biznesowe narzędzie. Każdy biznesmen doceni także bardzo jasny wyświetlacz Transformera, gdy podczas służbowej podróży będzie mógł przeczytać ważną wiadomość w pełnym słońcu.

Funckjonalność to drugie imię Transformera. Po dołączeniu stacji dokującej, tablet nagle staje się małym notebookiem, na którym bardzo wygodnie pisze się maile, zwłaszcza że stacja posiada pożądaną klawiaturę typu chiclet. Bogate oprogramowanie pozwala pracować z Transformerem, jak z normalnym komputerem. Użytkownik ma do dyspozycji pełną przeglądarkę internetową Chrome, która oferuje między innymi całkowicie bezpieczny tryb przeglądania „Incognito”. Biznesmen nie może się także obejść bez oprogramowania biurowego. Oczywiście, Transformer Prime pozwala na pracę z edytorem tekstu, programem do tworzenia prezentacji oraz arkuszem kalkulacyjnym. W sklepie z aplikacjami Google Play znajdują się natomiast tysiące aplikacji zorientowanych na biznes.

Gdy podłączymy do tabletu klawiaturę, zyskujemy ponadto dodatkowych 6 godzin pracy, co dla biznesmena, zwłaszcza w delegacji, nie jest bez znaczenia. Transformer Prime wraz ze stacją dokująca może pracować aż przez 18 godzin bez przerwy. Taki wynik czyni go niezawodnym w każdej sytuacji, a tego oczekuje każdy przedsiębiorca. Wydajna bateria w połączeniu z niewielkim wymiarami – Transformer waży w końcu zaledwie 586 gramów i mierzy 8,3 milimetra grubości – zapewnia niedoścignioną mobilność.

Bezpieczeństwo to także mocna strona Tranformera Prime’a. System Android 4.0 Ice Cream Sandwich pozwala zainstalować zaawansowane oprogramowanie antywirusowe, które będzie chronić przed uzyskaniem zdalnego dostępu do tabletu, przed wirusami i innymi zagrożeniami. Biznesmeni z pewnością pokochają usługę Asus WebStorage. To dysk internetowy, na którym przechowywać można wszelkie pliki, by później uzyskać do nich dostęp z każdego miejsca. Co ważne, dane są podwójnie zabezpieczone – Transformer Prime oferuje standard zabezpieczeń ISO/IEC 27001, a użytkownik może także skorzystać z zabezpieczeń funkcji App Locker.

Wytrzymała i elegancka obudowa, możliwośc przemiany w netbooka, tysiące aplikacji, niezwykle żywotna bateria i podwyższone bezpieczeństwo – te wszystkie świadczą o tym, że Transformer Prime jest narzędziem idealnym dla biznesmena.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)