TOP-owa karta Asusa z szybkimi pamięciami

TOP-owa karta Asusa z szybkimi pamięciami
16.01.2008 09:00
TOP-owa karta Asusa z szybkimi pamięciami
Źródło zdjęć: © Asus

Firma Asus przedstawiła kolejną kartę graficzną, opartą na układzie Radeon - model EAH3850 TOP/HTDI/512M. Urządzenie, które przeznaczone jest przede wszystkim dla graczy, zostało mocno "podkręcone", w czym pomógł wydajny system chłodzenia oraz moduły pamięci DDR3 0,8 ns.

Karta EAH3850 TOP/HTDI/512M bazuje na układzie Radeon HD 3850 i przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express 2.0 x16. Dysponuje ona szybkimi pamięciami DRR3 0.8ns ( 512 MB, szyna 256-bit ) taktowanymi z efektywną częstotliwością 1900 MHz oraz rdzeniem pracującym z częstotliwością 730 MHz. Wynika z tego, że podstawowe parametry zostały "podkręcone" w porównaniu do wartości referencyjnych ( rdzeń - 668 MHz, pamięci - 1656 MHz ). Producent podkreśla, że dzięki temu zabiegowi uzyskano wzrost wydajności sięgający 12%, co przekłada się na podniesienie wyniku w teście 3DMark06 z 9883 do 11137 punktów.

O odpowiednie odprowadzanie ciepła dba chłodzenie Glaciator ( producent deklaruje, że wytwarza ono hałas o natężeniu 25 dB, podczas gdy referencyjne rozwiązania wytwarzają hałas o natężeniu 50 dB ) oraz specjalnie zaprojektowany radiator Cross, który "jest zdolny do obniżenia temperatury modułów zasilających IC średnio o 11 stopni Celsjusza, aby zapewnić jeszcze większą stabilność nawet podczas podkręcania". Przedstawiciele Asusa zwracają również uwagę na zastosowanie dławików typu DIP Spring ( ich temperatura jest o 5-10 stopni C niższa od tradycyjnych dławików z cewkami pierścieniowymi ) oraz wyprodukowanych w Japonii kondensatorów polimerowych, które mają charakteryzować się niższymi upływami energii ( ma to zapewniać większą stabilność urządzenia ). Użytkownik może dodatkowo skorzystać z funkcji Gamer OSD ( podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania ). Warto też wspomnieć o dwóch wyjściach DVI, wyjściu HDTV oraz wsparciu technologii zabezpieczeń HDCP.

Wedle informacji podanych przez przedstawicieli producenta, cena urządzenia powinna wynieść 699 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)