Phenomowe nowości Asusa z HT3

Phenomowe nowości Asusa z HT3
Źródło zdjęć: © Asus

06.11.2007 08:30, aktual.: 06.11.2007 09:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oferta firmy Asus wzbogaciła się o trzy nowe płyty główne z serii M3A, przeznaczone do obsługi najnowszych procesorów AMD Phenom. Mowa tu o modelach M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP, M3A32-MVP Deluxe i M3A, wyposażonych w magistralę HyperTransport 3.0, sloty PCI-Express x16 w wersji 2.0 oraz technologię ASUS Cool Mempipe ( dotyczy najwydajniejszego modelu M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP ).

Model M3A32-MVP Deluxe/WIFI-AP został zbudowany w oparciu o chipset AMD 790FX / SB600. Przygotowany jest do współpracy z najnowszymi czterordzeniowymi procesorami AMD Phenom, obsługuje magistralę HyperTransport 3.0 ( HT3, przepustowość do 5200 MT/s ) i oferuje cztery sloty PCIe x16 w wersji 2.0 ( obsługa technologii ATI CrossFireX ) oraz możliwość skorzystania z pamięci DDR2 1066 / 800 / 533 MHz, karty WiFi, modułu Gbit LAN, 8-kanałowej karty dźwiękowej i siedmiu zlączy SATA II ( w tym jedno eSATA ).

Urządzenie korzysta z narzędzia o nazwie Precision Tweaker 2 ( umożliwia wybór napięcia mostka północnego, południowego oraz modułów pamięci w krokach co 0,02V ), narzędzia Q-Shield ( ułatwia instalację ) i narzędzia AI Gear 2 ( ogranicza zużycie energii przez procesor ). Na szczególną uwagę zasługuje jednak system chłodzenia Cool Mempipe, który - jak można przeczytać w informacji prasowej - "_ efektywnie przenosi energię cieplną z kości pamięci do radiatora znajdującego się w pobliżu portów I/O, gdzie zostaje rozproszona i usunięta dzięki przepływowi powietrza generowanemu przez systemowe wentylatory. To rozwiązanie pozwala obniżyć temperaturę modułów pamięci nawet o 10°C, przy jednoczesnym stosowaniu w systemie chłodzenia wodnego, lub o 5°C w przypadku stosowania tradycyjnego chłodzenia powietrzem - zapewniając stabilną pracę całego systemu _."

Wraz z opisanym modelem serię M3A reprezentują dwie mniej wydajne płyty o oznaczeniach M3A32-MVP Deluxe oraz M3A. Urządzenia również obsługują magistralę HyperTransport 3.0 i oferują złącza PCI-Express w wersji 2.0.

Dane techniczne:

Więcej informacji na temat urządzeń można znaleźć na stronie producenta. - http://www.asus.com/news_show.aspx?id=8825

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)