Nowy router Wi-Fi i karta sieciowa Asusa w standardzie AC

Nowy router Wi-Fi i karta sieciowa Asusa w standardzie AC19.02.2015 12:29
Nowy router Wi-Fi i karta sieciowa Asusa w standardzie AC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Dwupasmowe routery i adaptery w standardzie AC cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Asus dołączył do swojego portfolio router RT-AC55U i kartę sieciową USB-AC51.

Router

Router RT-AC55. może jednocześnie pracować w dwóch częstotliwościach, zapewniając dwukrotnie większy potencjał łączności bezprzewodowej. Pasmo 2.4GHz przesyła i odbiera dane z prędkością 300Mbit/s, natomiast 5GHz - z prędkością 867Mbit/s, czyli łącznie uzyskujemy transfer na poziomie 1167Mbit/s.

Większość ruchu sieciowego możemy skierować na popularniejszą częstotliwość 2.4GHz, mniej zatłoczone pasmo 5GHz używać do grania online i strumieniowania zawartości HD, a nawet 4K. Pozwoli to ograniczyć do minimum opóźnienia i problemy z transferem.

Technologia AiRadar, określa liczbę urządzeń w sieci domowej oraz ich położenie, a następnie wspiera połączenie pomiędzy nimi a routerem. Wzmacniacz optymalizuje stabilność sygnału oraz jego emisję we wszystkich kierunkach. RT-AC55. posiada po jednym porcie USB 2.0 oraz USB 3.0. Łatwo zmienimy router w serwer plików, drukarek lub 3G/4G. Port USB 3.0 umożliwia udostępnianie dokumentów i pobieranie dane z urządzeń podłączonych do routera.

Dokumenty czy zdjęcia przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na Asus WebStorage zsynchronizujemy z funkcją Smart Sync. Użytkownicy mają dostęp do danych z dowolnego miejsca poprzez internetowy interfejs AiCloud lub darmową aplikację dla systemów Android i iOS. Można też je udostępniać innym osobom wysyłając wygenerowany link.

Mini adapter AC

Dostępna osobno, dwupasmowa karta sieciowa USB-AC5. zapewnia transfer danych na poziomie 150Mbit/s (2.4GHz) i 433Mbit/s (5Ghz). Pozwala skorzystać ze standardu 802.11ac i pasma 5Ghz w desktopach lub notebookach, które nie posiadają karty sieciowej Wi-Fi lub zostały wyposażone jedynie w kartę obsługującą pasmo 2.4GHz.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)