Tim Cook: iPhone jest zbyt drogi

Tim Cook: iPhone jest zbyt drogi

Tim Cook: iPhone jest zbyt drogi
Źródło zdjęć: © AP
24.05.2016 11:46, aktualizacja: 24.05.2016 12:54

Przyznał, że ceny urządzeń Apple’a po za granicami USA są zbyt wysokie i zapowiedział zmianę w polityce cenowej firmy

Prezes Apple’a Tim Cook swoją ostatnią wizytę w Indiach zapamięta zapewne na długo. Najpierw miał problem z rozpoznaniem urządzenia produkowanego przez jego firmę, a następnie przyznał, że ceny urządzeń Apple’a po za USA są zbyt wysokie.

Podczas swojej ostatniej wizyty w Indiach, prezes Apple’a Tim Cook udzielił obszernego wywiadu Telewizji NDTV. W jego trakcie, Vikram Chandra zadał szefowi giganta bardzo niewygodne pytanie o cenę iPhone’a w Indiach, która jest wyższa niż w USA o ponad 13. procent. Dodatkowo dziennikarz zauważa, że prócz wyższej ceny, iPhone w Indiach oferuje znacznie mniejszą użyteczność (rozmowa na temat cen pojawia się w okolicy 14 minuty wywiadu).

Co ciekawe, szef Aplle’a zgadza się z dziennikarzem, że cena iPhone’a faktycznie jest za wysoka po za granicami USA i zapowiada, że gigant na pewno coś z tym zrobi, jednak Cook unika jednoznacznych deklaracji o tym kiedy i w jakiej wysokości miałyby to być obniżki cen. Jednak ciężko sobie wyobrazić, aby Apple brało na siebie niwelowanie różnicy w cenach, które najczęściej wynikają z podatków.

Pomimo tego, że do tej pory Apple, firma która szczyciła się tym, że sprzedaje urządzenia premium i obniżanie cen nie wchodzi w grę, będzie musiała zrewidować swoje poglądy na tę tematykę. Powodem są dość poważne kłopoty ze sprzedażą nowych urządzeń –. w ostatnim kwartale finansowym, sprzedaż iPhone’a spadła aż o 16 procent. Niewątpliwie Apple musi podjąć jakieś kroki związane z ceną swoich urządzeń, aby zmienić ten trend.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)