Tego potrzebowaliśmy! Telefon z poduszką powietrzną

Tego potrzebowaliśmy! Telefon z poduszką powietrzną

Tego potrzebowaliśmy! Telefon z poduszką powietrzną
16.08.2011 11:35, aktualizacja: 23.09.2011 10:31

Zapewne wielu z nas wypadł kiedyś z ręki telefon i upadając porysował się, a czasem w ekstremalnych sytuacjach nawet uległ zniszczeniu, zmuszając nas do udania się po nowy sprzęt.

Dyrektor generalny Amazonu Jeff Bezos wraz z wiceprezesem Grege Heartem, niezadowoleni z faktu, iż telefony komórkowe często ulegają zniszczeniom w wyniku upadków, opracowali poduszkę powietrzną do ich zabezpieczenia.

Obraz
© (fot. Amerykański Urząd Patentowy)

Wniosek o patent złożony w lutym 201. roku dopiero niedawno został ujawniony publicznie. System używałby żyroskopu i aparatu fotograficznego w telefonie do wykrywania ruchu i odległości od innych obiektów. Dzięki temu możliwe byłoby ustalenie czy telefon faktycznie spada, dzięki czemu system wdrożyłby środki bezpieczeństwa.

Jednym z pomysłów jest umieszczenie poduszek powietrznych w telefonie, które uruchamiałyby się automatycznie w przypadku wystąpienia ryzyka zderzenia z innymi obiektami. W aplikacji jest nawet wspomniany system z autopilotem, który będzie sterował spadającym telefonem, za pomocą małych wentylatorów, w taki sposób by wylądował na poduszce powietrznej. Kolejnym pomysłem jest zapewnienie spadającej słuchawce bezpiecznego lądowania za pomocą wielu małych wentylatorów. W trzeciej koncepcji wykorzystane są sprężynki, podobne do tych z Inspektora Gadżeta.

- Rozmaite urządzenia przenośne są często bardzo ważne dla użytkowników. Pomijając ich wysoką cenę, często zawierają ich prywatne dane z pracy czy życia prywatnego, napisali w swoim wniosku patentowym pomysłodawcy.

Potrzeba matką wynalazków, zatem możemy się tylko domyślać co stało się z telefonami wynalazców, że skłoniło to ich do wymyślenia takiej metody ostrożności.

PW/SW/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)