Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!

Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!

Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.07.2013 10:09

Halo Fuel Cell to niewielkie urządzenie, które umożliwi jednoczesne przygotowanie posiłku i ładowanie urządzeń mobilnych.

Wakacje spędzone pod namiotem mają wiele zalet: są tanie, niosą ze sobą możliwość bliższego kontaktu z naturą i przeżycia wspaniałej przygody z dala od głośnego tłumu turystów. Trzeba jednak więcej wysiłku włożyć w zorganizowanie takich spraw jak przygotowanie posiłku czy naładowanie telefonu komórkowego. Bo nawet jeśli chcemy odpocząć od cywilizacji, bezpiecznie jest mieć komórkę gotową do choćby wezwania pomocy.

Od niedawna w serwisie Kickstarter można wspierać projekt urządzenia, które, jeśli powstanie, może stać się ulubionym gadżetem podróżników. Halo Fuel Cell to niewielka kuchenka gazowa wyposażona w dwa wyjścia USB, dzięki którym można naładować smartfon, tablet, aparat fotograficzny, kamerę lub inny sprzęt, który chcemy zabrać na wakacje.

Odpowiedzialna za projekt firma Point Source Power twierdzi, że prąd w takiej kuchence jest wytwarzany dzięki połączeniu wodoru z płomieni oraz tlenu z powietrza. Jeśli chcemy jedynie naładować urządzenia mobilne (bez gotowania posiłku), wystarczy włączyć kuchenkę na 1/3 mocy.

Halo Fuel Cell waży jedynie 320 gramów. Twórcy wstępnie określili cenę pierwszych egzemplarzy na około 80 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)