Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!

Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!03.07.2013 10:09
Kuchenka turystyczna z ładowarką - naładujesz telefon nawet w lesie!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Halo Fuel Cell to niewielkie urządzenie, które umożliwi jednoczesne przygotowanie posiłku i ładowanie urządzeń mobilnych.

Wakacje spędzone pod namiotem mają wiele zalet: są tanie, niosą ze sobą możliwość bliższego kontaktu z naturą i przeżycia wspaniałej przygody z dala od głośnego tłumu turystów. Trzeba jednak więcej wysiłku włożyć w zorganizowanie takich spraw jak przygotowanie posiłku czy naładowanie telefonu komórkowego. Bo nawet jeśli chcemy odpocząć od cywilizacji, bezpiecznie jest mieć komórkę gotową do choćby wezwania pomocy.

Od niedawna w serwisie Kickstarter można wspierać projekt urządzenia, które, jeśli powstanie, może stać się ulubionym gadżetem podróżników. Halo Fuel Cell to niewielka kuchenka gazowa wyposażona w dwa wyjścia USB, dzięki którym można naładować smartfon, tablet, aparat fotograficzny, kamerę lub inny sprzęt, który chcemy zabrać na wakacje.

Odpowiedzialna za projekt firma Point Source Power twierdzi, że prąd w takiej kuchence jest wytwarzany dzięki połączeniu wodoru z płomieni oraz tlenu z powietrza. Jeśli chcemy jedynie naładować urządzenia mobilne (bez gotowania posiłku), wystarczy włączyć kuchenkę na 1/3 mocy.

Halo Fuel Cell waży jedynie 320 gramów. Twórcy wstępnie określili cenę pierwszych egzemplarzy na około 80 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)