Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”

Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”

Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”
08.09.2010 16:03

W najnowszej produkcji studia Troublemaker Studios pod tytułem „Maczeta” wykorzystano procesory i układy graficzne firmy AMD.

Film wymyślony i wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza (producenta filmu „Predators”. oraz reżysera m.in. „Miasta Grzechu” i „Kamienia życzeń”), w którym występuje cała plejada gwiazd, w tym Danny Trejo, Robert De Niro, Lindsay Lohan i Jessica Alba, ma na celu ożywienie gatunku filmowego, jakim jest kino akcji.

„Maczeta”, określona przez samego Rodrigueza jako "spaghetti western", to historia byłego meksykańskiego agenta federalnego o nazwisku Machete, który został wrobiony w pewną aferę. Teraz szuka zemsty na organizacji, która go zdradziła, aby oczyścić swoje imię.

"Pomysł na "Maczetę" pojawił się, gdy poznałem Danny’ego Trejo podczas kręcenia filmu "Desperado" w 199. roku. Jednak dopiero teraz, po kilku latach, kiedy cała idea odpowiednio dojrzała a technologie AMD osiągnęły odpowiednio wysoki poziom, mogłem wcielić plan realizacji filmu w życie tak, jak bym tego oczekiwał" - powiedział Robert Rodriguez, współwłaściciel Troublemaker Studios.

W trakcie całego procesu realizacji filmu, Troublemaker Studios używała zaawansowanego zestawu procesów i układów graficznych od firmy AMD – były to akceleratory graficzne dla profesjonalistów AMD FirePro V8800 oraz stacje robocze oparte na sześciordzeniowych procesorach AMD Opteron.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)