Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”

Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”08.09.2010 16:03
Technologia od AMD tnie efekty specjalne w nowym filmie „Maczeta”

W najnowszej produkcji studia Troublemaker Studios pod tytułem „Maczeta” wykorzystano procesory i układy graficzne firmy AMD.

Film wymyślony i wyreżyserowany przez Roberta Rodrigueza (producenta filmu „Predators”. oraz reżysera m.in. „Miasta Grzechu” i „Kamienia życzeń”), w którym występuje cała plejada gwiazd, w tym Danny Trejo, Robert De Niro, Lindsay Lohan i Jessica Alba, ma na celu ożywienie gatunku filmowego, jakim jest kino akcji.

„Maczeta”, określona przez samego Rodrigueza jako "spaghetti western", to historia byłego meksykańskiego agenta federalnego o nazwisku Machete, który został wrobiony w pewną aferę. Teraz szuka zemsty na organizacji, która go zdradziła, aby oczyścić swoje imię.

"Pomysł na "Maczetę" pojawił się, gdy poznałem Danny’ego Trejo podczas kręcenia filmu "Desperado" w 199. roku. Jednak dopiero teraz, po kilku latach, kiedy cała idea odpowiednio dojrzała a technologie AMD osiągnęły odpowiednio wysoki poziom, mogłem wcielić plan realizacji filmu w życie tak, jak bym tego oczekiwał" - powiedział Robert Rodriguez, współwłaściciel Troublemaker Studios.

W trakcie całego procesu realizacji filmu, Troublemaker Studios używała zaawansowanego zestawu procesów i układów graficznych od firmy AMD – były to akceleratory graficzne dla profesjonalistów AMD FirePro V8800 oraz stacje robocze oparte na sześciordzeniowych procesorach AMD Opteron.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)