Dwa nowe tunery HDTV od AMD

Dwa nowe tunery HDTV od AMD

10.07.2007 11:00, aktual.: 10.07.2007 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma AMD przedstawiła dwa nowe tunery HDTV - modele TV Wonder 600 USB i TV Wonder 650 Combo PCIe. Pierwszy przeznaczony jest do współpracy z notebookami, natomiast drugi do montażu w obudowie peceta.

Model ATI TV Wonder 600 USB to urządzenie zewnętrzne przeznaczone do współpracy zarówno z notebookami jak i komputerami stacjonarnymi. Dysponuje adapterem z wejściem A/V ( umożliwia odbiór materiału z kamery lub magnetowidu ) oraz pozwala użytkownikowi przechwytywać sygnał wideo do komputera. Warto też wspomnieć o dołączonym pilocie na podczerwień, który wielkością zbliżony jest do karty kredytowej oraz oprogramowaniu AMD Catalyst Media Center.

Model TV Wonder 650 Combo PCIe to w odróżnieniu od poprzednika urządzenie wewnętrzne przeznaczone do montażu w obudowie peceta. Dysponuje dwoma tunerami telewizyjnymi ( analogowym i cyfrowym ) oraz tunerem FM. Dzięki temu użytkownik może nagrywać na żywo wybrany program i jednocześnie oglądać inny.

"_ Coraz więcej klientów używa swojego peceta do oglądania telewizji i przechwytywania materiału wideo. " - tłumaczy Matt Skynner z firmy AMD. " Te dwa nowe tunery HDTV są idealnym uzupełnieniem dla kart graficznych AMD, platform AMD LIVE! oraz notebooków bazujących na mobilnej technologii AMD Turion 64. _" - dodaje.

ATI TV Wonder 600 USB i ATI TV Wonder 650 Combo PCIe trafią do sprzedaży we wrześniu. Niestety ich ceny nie zostały podane.

Więcej informacji. - http://www.amd.com/us-en/corporate/virtualpressroom/0,,51104543_15008~118252,00.html

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)