Sony odmieni aparaty w komórkach - 18mpx sensor CMOS!

Sony odmieni aparaty w komórkach - 18mpx sensor CMOS!

Sony odmieni aparaty w komórkach - 18mpx sensor CMOS!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.02.2011 13:53, aktualizacja: 21.12.2011 14:30

17,7 Megapiksela, filmy nagrywane z prędkością 120 klatek na sekundę oraz przetwarzanie materiału z prędkością 34,8 Gbps - to wszystko już wkrótce w kompaktach i smartfonach.

Jak informuje japoński dziennik Nikkei, Sony zdołało zbudować superszybki, potężny przetwornik CMOS, który ma być wykorzystany zarówno w aparatach kompaktowych, jak i smartfonach. Chociaż konkretna data rynkowej premiery nowego układu nie jest znana, to spodziewać się możemy milowego kroku w "mobilnej" fotografii cyfrowej.

Dzięki przetwarzaniu obrazu z prędkością 34,8 Gbps (pięciokrotnie szybciej, niż obecne czujniki), możliwe będzie kręcenie filmów w wysokiej rozdzielczości z prędkością nawet 12. klatek na sekundę, co zwiastuje nam możliwość wykonania przepięknych ujęć slow motion. Co więcej, pobór mocy wcale radykalnie się nie zwiększy, dzięki nowemu designowi obwodów.

Obraz
© (fot. Chip.pl)

Nie wiadomo jednak, jak nowa matryca będzie radzić sobie z redukcją szumu - 17,7 Megapiksela przy takim rozmiarze (konkretne liczby nie są znane, ale z pewnością przetwornik nie należy do największych, z racji chęci wykorzystania go w smartfonach) może niestety zwiastować wystąpienie potężnych szumów przy słabym oświetleniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)