Smartfon na kółkach

Smartfon na kółkach
Źródło zdjęć: © YouTube.com

09.11.2009 16:51, aktual.: 12.11.2009 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alcatel-Lucent przedstawił koncepcyjny pojazd - LTE Connected Car - wyposażony w samochodowy system komunikacji szerokopasmowej opracowany wspólnie z organizacją ng Connect Program.

Projekt ten udowodnił, że mobilna technologia dostępu szerokopasmowego 4G/Long Term Evolution (LTE) umożliwia udostępnienie wielu nowych aplikacji i usług szerokopasmowych w samochodach, czego nie zapewniają obecnie używane technologie bezprzewodowe. Wykorzystując swoje doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych mobilnych usług szerokopasmowych _ triple play _ oraz sieci multimedialnych, Alcatel-Lucent, we współpracy z innymi firmami należącymi do organizacji _ ng Connect _, opracował koncepcję nowej kategorii urządzeń mobilnych.

Obraz
© (fot. Alcatel-Lucent)

Alcatel-Lucent integruje i testuje ten otwarty ekosystem aplikacji i urządzeń z kompleksową siecią LTE w całości opartą na protokole IP. Firma połączyła szerokopasmowe łącze radiowe LTE, które zapewnia dostęp do usług multimedialnych opartych na infrastrukturze internetowej, ze środowiskiem WiFi wewnątrz pojazdu. Ułatwia to integrację z tradycyjnymi usługami dostępnymi w domu. Alcatel-Lucent pomógł również w integracji bezprzewodowych sieci samochodowych z pokładowym systemem operacyjnym firmy QNX Software Systems — jednego z głównych dostawców systemów wbudowanych. Ponadto, firma dokonała kompleksowej integracji usług multimedialnych, takich jak łączność mobilna, gry wideo dla wielu graczy, wideo na żądanie i wiele innych. W rezultacie koncepcyjny pojazd oferuje szeroki zakres usług nawigacji, bezpieczeństwa, obsługi samochodu oraz informacji i rozrywki (tzw. infotainment) zarówno kierowcy, jak i
pasażerom.

_ LTE Connected Car jest tylko jednym z nowych rozwiązań, które umożliwią dostawcom usług mobilnych rozszerzenie zakresu oferty komunikacyjnej oferowanej abonentom. Wchodzimy w erę technologii 4G, w której szerokopasmowe usługi bezprzewodowe oparte na protokole IP będą powszechnie dostępne. Usługodawcy i ich klienci będą szukać nowatorskich, ciekawych sposobów wykorzystania możliwości takich sieci. Alcatel-Lucent ma wizję tego, co jest naprawdę możliwe i osiągalne w tym zakresie, i stara się wykorzystać doświadczenia najbardziej kreatywnych przedstawicieli różnych branż, aby tę wizję realizować _ — powiedział Derek Kuhn, wiceprezes ds. nowych technologii i mediów Alcatela-Lucenta.

Projekt _ LTE Connected Car _ został opracowany wspólnie przez firmy Alcatel-Lucent, Atlantic Records, QNX Software Systems, amerykański oddział Toyoty, chumby i Kabillion. Został opracowany i wyprodukowany w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Rozszerzone usługi i aplikacje przedstawione w koncepcyjnym pojeździe _ LTE Connected Car _, łączące sprawdzone funkcje sieci operatora z otwartymi innowacjami opartymi na Internecie, w przyszłości mogą stać się ogólnie dostępne dzięki realizacji wizji Alcatela-Lucenta. Otwarte, inteligentne rozwiązania pozwolą operatorom udostępniać twórcom aplikacji i dostawcom treści informacje dotyczące m.in. lokalizacji i preferencji użytkowników (w sposób bezpieczny i chroniący prywatność abonentów), zachęcając ich do tworzenia nowych usług.

Więcej o samochodach możesz przeczytać w serwisie moto.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)