Nadchodzi tajemniczy smartfon, najwydajniejszy na świecie

Nadchodzi tajemniczy smartfon, najwydajniejszy na świecie
Źródło zdjęć: © chip.pl

13.07.2014 11:50, aktual.: 13.07.2014 17:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To ciekawa i dziwna sytuacja. Ciekawa, bo wynik osiągnięty w pomiarach wydajności jest naprawdę imponujący. Dziwna, bo zaburzona została kolejność podawania informacji: mamy test, mamy dane, a sam telefon pozostaje tajemnicą.

Jeśli chodzi o wydajność, wiemy, że nowy smartfon osiągnął w benchmarku AnTuTu wynik 4314. punktów. To zauważalnie więcej, niż "wyciągają" modele wyposażone w Snapdragona 801 czy 805! Podobne wyniki osiągały jedynie układy Nvidia Tegra K1, jednak ze względu na duży pobór mocy nie są one zbyt chętnie stosowane nawet tabletach, o smartfonach nie wspominając.

Znamy też częściową specyfikację techniczną tajemniczego "mocarza". Najważniejszą i najciekawszą informacją jest oczywiście wykorzystywany przez niego układ MediaTek MT-6595, 8-rdzeniowy (4x Cortex-A17 i 4x Cortex-A7), z taktowaniem 1,69 GHz, architekturą ARM big.LITTLE i obsługą LTE 4G. Urządzenie wykorzystuje też 3 GB pamięci RAM i pracuje pod kontrolą Androida 4.4.2.

Trudne jest nawet zgadywanie, o jaki model smartfona może chodzić. Być może chodzi o jakiś nowy, topowy model mniej znanego w naszym rejonie geograficznym chińskiego producenta typu Meizu albo Xiaomi. Ale to tylko zgadywanki...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Czy już czas na szafirowe szkło w smartfonach?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także