Siedem ekranów Sony Ericssona

Siedem ekranów Sony Ericssona

Siedem ekranów Sony Ericssona
Źródło zdjęć: © Ericsson
02.11.2008 17:27, aktualizacja: 03.11.2008 16:16

Siedem ekranów przeciętnego gospodarstwa domowego oczekuje na rozwiązania usług mobilnych. Ericsson twierdzi że telewizja mobilna będzie najpopularniejszym serwisem multimedialnym.

W domach użytkowników Internetu na podłączenie do sieci oczekuje średnio siedem ekranów - są to ekrany komputerowe, telewizyjne, wyświetlacze odtwarzaczy MP3 czy ekrany telefonów komórkowych. Ericsson Consumer Lab ogłosił wyniki badań przeprowadzonych w 2007/2008 na wybranych rynkach europejskich i USA. Wyniki potwierdzają zainteresowanie użytkowników końcowych rozwiązaniami mobilnej telewizji i IPTV.

Szacuje się, że obecnie 3% posiadaczy telefonów komórkowych w badanych krajach korzysta z aplikacji Mobile TV. Procent zainteresowanych Mobile TV sięga 30% na rynkach brytyjskim i szwedzkim.

Obraz
© Sony Ericsson W44S Bravia - telefon z telewizorem (fot. Sony Ericsson)

Oferowana przez Ericssona Mobile TV to więcej niż tradycyjna telewizja dostosowana do małego ekranu. Aplikacja oferuje pełną interakcję, dając dostęp do programów na żywo, wideo na żądanie i możliwości nagrywania audycji.

Już ponad 170 operatorów na świecie uruchomiło komercyjnie usługi mobilnej telewizji i wideo. Ponad 60 z nich wykorzystało do tego rozwiązania firmy Ericsson. Do końca 2011 roku telewizję za pośrednictwem komórki będzie oglądać niemal pół miliarda osób na całym świecie.

Z badań Ericssona wynika, że klienci spodziewają się od Mobile TV znacznie więcej, niż przeniesienia oferty za pośrednictwem komórki. Są skłonni płacić od 10 do 15 euro miesięcznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)