Sieci społecznościowe rosną w siłę mobilnie

Sieci społecznościowe rosną w siłę mobilnie
Źródło zdjęć: © Facebook

27.01.2010 23:20, aktual.: 28.01.2010 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć społecznościowa Facebook stała się najbardziej popularną mobilną siecią tego typu - wynika z raportu Mobile Web, przedstawionego przez Operę. Najbardziej dynamiczną siecią okazał się Twitter, który w ciągu ostatniego roku zwiększył liczbę mobilnych użytkowników kilkudziesięciokrotnie.

W 2009 roku liczba unikalnych użytkowników korzystających z mobilnej wersji sieci społecznościowej Facebook poprzez przeglądarkę _ Opera Mini _ wzrosła o 619%. Oznacza to, że jest to obecnie najbardziej popularna sieć społecznościowa wśród użytkowników Opery Mini. W tym samym czasie liczba użytkowników mobilnego _ Twittera _ wzrosła o 2 859%.

W grudniu 2009 roku liczba użytkowników Opery Mini przekroczyła liczbę 46,3 mln. Daje to wzrost w porównaniu do miesiąca poprzedniego o 11%, natomiast przez cały rok - o 159%. Wszyscy użytkownicy odwiedzili w grudniu łącznie ponad 20,7 mld stron internetowych, co oznacza wzrost w samym tylko grudniu o 10,1%, natomiast w ciągu roku - o 223%.

Wygenerowany w grudniu 2009 roku przez użytkowników ruch miał wielkość ponad 315 TB (terabajtów, 1 TB = 1 tys. GB). Oznacza to miesięczny wzrost o 10,5%, natomiast roczny - o 205%. Współczynnik kompresji stron dokonanych przez serwery Opery wynosił nawet 90%.

Państwa, w których największa liczba użytkowników korzysta z Opery Mini to Rosja, Indonezja, Indie, Ukraina, Chiny, Afryka Południowa, Stany Zjednoczone, Wietnam, Nigeria oraz Wielka Brytania. Wśród pierwszych 10 państw brakuje Polski, która po raz pierwszy została wypchnięta poza pierwszą dziesiątkę przez Nigerię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)