SEBO: Odkurzacze dla alergików z unikalnym systemem filtracji

SEBO: Odkurzacze dla alergików z unikalnym systemem filtracji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.03.2012 10:19, aktual.: 08.03.2012 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Roztocza, sierść zwierząt czy pyłki roślin powszechnie występujące w naszych domach to jedne z najczęstszych czynników wywołujących alergie oraz zwiększających problemy astmatyczne. Z myślą o wszystkich cierpiących na tego typu dolegliwości, niemiecka marka SEBO wyposażyła swoje odkurzacze w system filtracji klasy S, rekomendowany przez British Allergy Foundation.

3 stopniowy system filtracji
Opracowany przez konstruktorów SEBO, 3-stopniowy układ filtracji Anti Allergy Hospital Grade S-Class Filtration, to rozwiązanie przeznaczone dla alergików i osób cierpiących na problemy astmatyczne. W wyniku filtracji drobne cząstki pyłów są zatrzymywane wewnątrz urządzenia i nie wydostają się na zewnątrz.. Powietrze wraz z zanieczyszczeniami wpada do wielowarstwowego worka filtrującego, który skutecznie zatrzymuje bakterie, alergeny i inne potencjalnie niebezpieczne substancje. Następnie powietrze filtrowane jest w specjalnym filtrze silnika usytuowanym pod workiem filtrującym. Jego zadaniem jest również ochrona silnika. Etap końcowy to elektrostatyczny filtr wylotowy, którego ogromna powierzchnia –. 1648 cm2 – pozwala zatrzymać nawet najdrobniejsze cząstki tak, aby wydmuchiwane powietrze było czyste.

Bez wydmuchu powietrza i rozpylania kurzu
Szeroko dostępne do tej pory na rynku odkurzacze domowego użytku wydmuchują podczas pracy gorące nieprzyjemne powietrze. Jest ono zasysane z przodu odkurzacza, przechodzi przez worek i filtry do komory silnika, a następnie jest wyrzucane na zewnątrz z tyłu lub u góry odkurzacza. Niestety, wraz z nim najczęściej wyrzucane są również drobnocząsteczkowe zanieczyszczenia, takie jak kurz, roztocza, alergeny. System filtracji zastosowany w pionowym odkurzaczu SEBO FELIX sprawia, że wydmuchiwane powietrze jest delikatnie rozpraszane przez elektretowy filtr wylotowy, który jednocześnie spełnia rolę wymiennego, ozdobnego elementu odkurzacza. Składa się z dwóch warstw tkaniny: wewnętrznej –. wykonanej z materiału elektretowego oraz zewnętrznej – będącej elementem dekoracyjnym odkurzacza.

Filtr elektretowy działa wykorzystując podstawowe zasady elektrostatyki –. naładowane elektrycznie włókna tkaniny przyciągają cząsteczki kurzu naładowane przeciwnym ładunkiem. Pozwala to na względnie otwartą strukturę tkaniny, co umożliwia przepuszczenie strumienia czystego powietrza przy jednoczesnym zatrzymaniu cząstek kurzu. Dzięki najwyższej klasie filtracji – nawet najdrobniejsze pyłki pozostają zamknięte wewnątrz odkurzacza, a wciągane powietrze rozchodzi się całą powierzchnią obudowy na zasadzie wyrównywania ciśnień.

_ Definicja filtrów klasy S (S-Class-Filter) oznacza, że filtr zatrzymuje co najmniej 99,9% cząstek wielkości 0,3 mikrona i większych. Skuteczność systemu S-Class Filtration firmy SEBO dla cząstek wielkości 1 mikrona i większych wynosi 100%. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)