Scythe Himuro dba o chłodzenie dysku

Scythe Himuro dba o chłodzenie dysku
Źródło zdjęć: © IDG

07.04.2008 16:00, aktual.: 07.04.2008 16:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Scythe zaprezentowała nowy system chłodzenia twardego dysku. Wykonane z aluminium urządzenie przeznaczone jest do współpracy z 3,5-calowymi "twardzielami".

Użytkownicy komputerów starają się dbać o zapewnienie odpowiedniego chłodzenia podstawowych komponentów takich jak procesor, pamięć czy też karta graficzna. Zdaniem przedstawicieli firmy Scythe, zapominają jednak zwykle o bardzo ważnym podzespole - twardym dysku. Właśnie z myślą o nim japońscy inżynierowie skonstruowali nowy, wykonany z aluminium pasywny system o nazwie Himuro. Skorzystanie z tego rozwiązania ma się przyczynić do wydłużenia żywotności HDD oraz - co ważne - jego wyciszenia.

Obraz
© (fot. IDG)

Nowość przeznaczona jest do współpracy z 3,5-calowymi modelami korzystającymi z interfejsów PATA/SATA oraz dysponującymi talerzami obracającymi się z maksymalną prędkością 10000 obrotów na minutę. Warto też wspomnieć o wymiarach ( 132x178x41mm ) oraz wadze ( 790 gramów ) montowanego w 5,25-calowej zatoce sprzętu.

Himuro został wyceniony na 16,5 euro. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie producenta. - http://www.scythe-eu.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)