Samsung zacieśnia współpracę z Microsoftem. Co to oznacza?

Samsung zacieśnia współpracę z Microsoftem. Co to oznacza?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.03.2015 10:36, aktual.: 24.03.2015 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zacieśnia współpracę z Microsoftem. Czy to oznacza, że możemy czekac na kolejne smartfony z Windows?

Bynajmniej nie w tym przypadku. Samsung planuje wstępną instalację usług i aplikacji Microsoft na urządzeniach Android ze swojego portfela i będzie umożliwiać przedsiębiorstwom bezpieczną pracę dzięki nowemu Pakietowi Biznesowemu obejmującemu Microsoft Office 365 i Samsung KNOX. Rozszerzanie dostępności usług Microsoftu opartych na chmurze dla użytkowników z wykorzystaniem nowych sposobów oraz na różnych platformach i urządzeniach stanowi istotny element realizacji tej strategii. Wstępnie zainstalowane usługi dla użytkowników obejmują następujące elementy:

- Jak ujawniono podczas Mobile World Congress, Samsung będzie wstępnie instalować OneNote, OneDrive i Skype'a na nowych GALAXY S6 i GALAXY S6 Edge.

- W pierwszej połowie 201. r. Samsung planuje wstępną instalację Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive i Skype’a na wybranych tabletach Samsung

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 edge będą oferowane również z dodatkową opcją pamięci 100 GB w chmurze przez dwa lata dzięki Microsoft OneDrive.

Firmy, które zakupią urządzenia za pośrednictwem kanałów Samsunga, obsługujących bezpośrednią sprzedaż dla przedsiębiorstw (_ business-to-business _), będą miały dostęp do trzech wersji Office 365 – Business, Business Premium i *Enterprise *–. połączonych z KNOX, czyli rozwiązaniem w zakresie bezpieczeństwa oferowanym przez Samsunga.

Microsoft Office 365, wspierany przez chmurę, zapewnia firmom dostęp do znanych im aplikacji Office, w tym poczty elektronicznej, kalendarza, organizacji wideokonferencji i aktualnych dokumentów, zoptymalizowanych tak, aby zapewnić spójne doświadczenie na każdym urządzeniu podłączonym do internetu –. od komputerów osobistych do smartfonów i tabletów. Samsung KNOX pozwala użytkownikom na łatwe przełączanie profilu prywatnego i biznesowego na swoich urządzeniach przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

_ Nasza współpraca z firmą Samsung jest symbolem naszych starań, których celem jest zapewnienie, aby każda osoba mogła w najlepszy sposób na dowolnym urządzeniu korzystać z wspierających efektywność usług Microsoft tak, aby efektywnie działać w wybrany przez siebie sposób i w wybranym przez siebie miejscu i czasie _ - powiedziała Peggy Johnson z Microsoftu. Czy to zapowiedź o wiele dalej idącej współpracę firm? Tego jeszcze nie wiemy.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także