To koniec linii smartfonów Samsung Galaxy Edge?

To koniec linii smartfonów Samsung Galaxy Edge?

To koniec linii smartfonów Samsung Galaxy Edge?
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
09.08.2016 08:55, aktualizacja: 09.08.2016 10:18

Samsung zaczyna sugerować, że linia telefonów Edge odchodzi do przeszłości. Choć tylko formalnie, bowiem "zwykłe" Galaxy S od teraz mają mieć zakrzywione ekrany.

Telefony Samsunga z dopiskiem Edge charakteryzują się nietypowym kształtem wyświetlacza, który zakrzywia się wokół obudowy. To przekłada się nie tylko większą ergonomię, ale i możliwość wyświetlania dodatkowych informacji na krawędzi wyświetlacza. Pomysł okazał się na tyle udany, że Samsung najprawdopodobniej zlikwiduje "specjalną" linię Edge, a zakrzywione wyświetlacze będą montowane w "zwykłych" Galaxy S.

Warto też pamiętać, że zaprezentowany niedawno Note 7 również posiada zakrzywiony wyświetlacz i jest pozbawiony oznaczenia _ Edge _, co wydaje się potwierdzać plany Samsunga na przyszłość linii Galaxy S. Na dodatek, jak twierdzi Samsung, telefony Galaxy S7 Edge cieszyły się zauważalnie większym zainteresowaniem konsumentów od "zwykłych" Galaxy S7.

Cóż, do premiery Galaxy S8 jeszcze dużo czasu. Wiele może się zmienić, jeżeli wielbiciele "płaskich" Galaxy S dadzą do zrozumienia Samsungowi, że nadal woleliby mieć wybór.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)