Samsung nowym królem smartfonów?

Samsung nowym królem smartfonów?
Źródło zdjęć: © Gizmodo

26.07.2011 11:42, aktual.: 26.07.2011 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung zawsze był ważnym graczem na rynku telefonów komórkowych, jednak nigdy potęgą. Gołym okiem widać jednak, że seria Galaxy wyniosła koncern na szczyt. Ale czy na samą górę?

Nie ma jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży, ale według analiz, Samsung sprzedał nie tylko więcej smartfonów niż Nokia, ale pobił również iPhone’a 4. Jak donosi Strategy Analytics, ostatni kwartał to 18-21 milionów sprzedanych smartfonów Samsunga. Margines błędu jest tu dość duży, ale biorąc pod uwagę to, że Nokia sprzedała 16,7 miliona smartfonów, a Apple 20,3 miliona iPhone’ów, może się okazać, że Samsung pokonał obie firmy.

Obraz
© (fot. )

Linia Galaxy sprzedaje się świetnie na całym świecie, a reprezentowane przez nią modele trafiają do wszystkich segmentów rynkowych. Swój sukces zawdzięcza, między innymi, systemowi Google Android. Topowy smartfon tej linii, Galaxy S II, sprzedał się w trzech milionach egzemplarzy już w dwa miesiące po premierze i jest przez wielu uważany za najlepsze tego typu urządzenie na rynku. Dostępny jest u 14. operatorów w 120 krajach.

Podobnie jak Nokia, Samsung produkuje również zwykłe telefony komórkowe, bez niededykowanego systemu operacyjnego. Licząc z nimi, Samsung obecnie kontroluje 2. procent rynku komórkowego. Nokia kontroluje 26 procent.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Smartfony: te z Androidem najbardziej awaryjne"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)