"Rydzyk Mobile" jednak powstanie

"Rydzyk Mobile" jednak powstanie

"Rydzyk Mobile" jednak powstanie
Źródło zdjęć: © AFP
07.10.2008 13:17, aktualizacja: 07.10.2008 15:08

Znany inwestor giełdowy Roman Karkosik postanowił współpracować z ojcem Tadeuszem Rydzykiem przy budowaniu nowej sieci komórkowej donosi Gazeta Giełdy "Parkiet".

Fundusz NFI Midas będzie pomagał w pozyskaniu około 3-4 milionów słuchaczy Radia Maryja, jako aktywnych abonentów nowej sieci –. większość z nich nie posiada telefonu komórkowego.

Jeszcze nie wiadomo, pod jaką marką będzie działać sieć komórkowa, jednak z nieoficjalnych źródeł można się dowiedzieć, iż planowana jest nazwa "W rodzinie", odzwierciedlająca to, do kogo kierowana jest oferta. Posunięcie Karkosika wydaje się być z punktu widzenia biznesowego bardzo słuszne, gdyż CenterNeT (firma kontrolowana przez TFI Midas, a zatem i Karkosika, będąca posiadaczem koncesji na częstotliwości GSM) pozyska bardzo lojalnych, choć niezbyt zamożnych klientów i jako pierwszy wejdzie w całkowicie niezagospodarowaną lukę na rynku czytamy w "Parkiecie".

Obraz
© (fot. AFP)

CenterNet podpisze umowę z fundacją Lux Veritatis - która posiada już koncesję na nadawanie telewizji Trwam – i zajmie się techniczną stroną przedsięwzięcia, przygotowaniem oferty, taryfami, sprzętem, obsługą i utrzymaniem klientów, call center itd.. Lux Veritatis wniesie natomiast dostęp do grupy docelowej (Radio Maryja, Telewizja Trwam, "Nasz Dziennik", Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej), a także działaniami PR wśród tych grup docelowych, wraz z dystrybucją kart SIM – podaje Parkiet.
Czy mariaż biznesu i katolickich mediów ma szansę odnieść sukces społeczny w Polsce?

Źródło: Gazeta Giełdy Parkiet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)