Apple usuwa wideoklipy

Apple usuwa wideoklipy

Apple usuwa wideoklipy
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
05.08.2010 14:19

Coraz częściej pojawiają się głosy, według których Apple dał się zepchnąć do defensywy: firma usunęła stronę ze zdjęciami i filmami, które pokazywały problemy z zasięgiem w smartfonach konkurencji. Krótkie wideo o aparatach RIM, HTC i Samsunga miało podbudowywać tezę, że problemy z odbiorem sygnału w iPhonie 4 dotyczą wielu smartfonów.

Zapytanie skierowane do Apple'a przez heise online w sprawie przyczyn usunięcia strony do tej pory pozostaje bez odpowiedzi. Konkurenci, których modele pojawiły się na klipach wideo, zareagowali wprawdzie z oburzeniem, ale nie zapowiedzieli – przynajmniej publicznie – podjęcia kroków prawnych. W związku z tym można się jedynie domyślać, czy za kulisami doszło do gróźb, czy też Apple sam postanowił zmienić strategię PR-owską w rozwiązywaniu "antena gate" i w przyszłości (znowu) ograniczy się do podkreślania własnych atutów, zamiast stawiać konkurencję pod pręgierzem.

Obraz
© Usunięta strona Apple'a zawierała dogłębne informacje na temat działania anten w smartfonach konkurencji (fot. heise-online.pl)

Obecnie koncern z Cupertino na swoich stronach WWW powołuje się na własne laboratorium badania anten, ale nie podaje wyników testów. Oddzielnych wideoklipów nie da
się już znaleźć w witrynie, jedynie w nagraniu z konferencji z 16 lipca.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)