Pożegnajcie się z komentarzami na YouTube

Pożegnajcie się z komentarzami na YouTube

Pożegnajcie się z komentarzami na YouTube
Źródło zdjęć: © chip.pl
26.09.2013 11:00

Komentarze pod filmami w serwisie YouTube bardzo często zamieniają się w bagno, strefę hejtu i centrum wycieczek osobistych. Każdy kto do internetu zagląda dłużej niż od wczoraj zgodzi się z tą tezą, kiwając smutno głową.

Google w końcu postanowiło to zmienić. Właściciele kanałów na YouTube otrzymają do dyspozycji narzędzia moderowania komentarzy, które użytkownicy będą mogli publikować tylko ze swoich kont na Google+.

Na przykład: pierwszy, wyświetlany pod filmem komentarz w nowym systemie będzie tym, który zostanie uznany za "najbardziej wartościowy". Co to znaczy? Komentujący, który go opublikuje musi cieszyć się dobrą reputacją, a sam komentarz musi zebrać najwięcej pozytywnych głosów od innych użytkowników (tzw upvote'ów).

Wartościowanie komentarzy nie jest według nas najważniejszą rzeczą w tym nowym systemie. Największe zmiany przyniesie fakt, że komentujący będą zmuszeni do korzystania ze swoich kont Google+, a opublikowane przez nich komentarze będą wyświetlały się również w strumieniach znajomych im osób.

Oczywiście zawsze można założyć sobie nowe konto na G+ dedykowane hejterskiemu procederowi, jednak nowy system na pewno przyczyni się do zredukowania obecnego, fatalnego stanu rzeczy na YT.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "TEST: Apple iPhone 5C (32 GB)"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)