Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas

Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas21.06.2019 09:06
Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas
Źródło zdjęć: © WP.PL

W serwisie YouTube został wprowadzony szereg poprawek mających na celu zwiększenie czytelności i przejrzystości zasad oraz Warunków korzystania z usługi. Zmiany dotyczą każdego użytkownika serwisu, dlatego w skrócie omówiliśmy dla was najważniejsze zmiany.

Serwis YouTube aktualizuje Warunki korzystania z usługi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Wszystkie zmiany będą wprowadzone od 22 lipca 2019 roku i przy najbliżej wizycie w serwisie, każdy z nas będzie miał szansę zapoznać z nowym regulamin i zaakceptować go. Warto wspomnieć, że brak akceptacji zmian oznacza, że decydujemy się zapatrzeć z korzystania z usług YouTube.

Najważniejsze zmiany w regulaminie korzystania z YouTube

Przede wszystkim serwis zadbał o to, by Warunki korzystania z usługi były przedstawione w sposób czytelniejszy oraz zrozumialszy. Dodatkowe linki i odnośniki wewnątrz regulaminu pozwolą na łatwiejsze zrozumienie omawianych zagadnień oraz szybsze odnalezienie interesujących nas informacji w Centrum pomocy.

YouTube doprecyzował w nowym regulaminie zasady licencji dotyczących treści. Nie są wymagane dodatkowe uprawnienia, a sposób, w jaki serwis korzysta z treści użytkowników, pozostaje bez zmian. W regulaminie znajdziemy również doprecyzowanie oraz uaktualnienie informacji dotyczące wszystkich usług oferowanych przez serwis. Z nowych informacji, jakie się pojawiły jest np. wymagany wiek użytkownika, których został doprecyzowany na podstawie wymogów prawnych w różnych krajach. Pojawił się szereg definicji, który ułatwia zrozumienie Warunków korzystania z serwisu i usług.

Jedną z najważniejszych informacji, na które warto zwrócić uwagę w nowym regulaminie jest również brak zmian w Polityce prywatności. Sposób zbierania i przechowywania danych osobowych przez Google nie ulega zmianie, a aktualny status naszych ustawień prywatności wciąż możemy sprawdzić na koncie Google. Stamtąd możemy również zarządzać wykorzystywaniem naszych danych.

Jak zamówić jedzenie z Asystentem Google?

Omawiane zmiany dotyczą również aplikacji YouTube Kids, dlatego Google zaleca również zapoznanie dziecka ze zmianami w regulaminie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)