Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas

Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas

Zmiany na YouTube. Dotyczą każdego z nas
Źródło zdjęć: © WP.PL
21.06.2019 09:06, aktualizacja: 21.06.2019 13:31

W serwisie YouTube został wprowadzony szereg poprawek mających na celu zwiększenie czytelności i przejrzystości zasad oraz Warunków korzystania z usługi. Zmiany dotyczą każdego użytkownika serwisu, dlatego w skrócie omówiliśmy dla was najważniejsze zmiany.

Serwis YouTube aktualizuje Warunki korzystania z usługi na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Wszystkie zmiany będą wprowadzone od 22 lipca 2019 roku i przy najbliżej wizycie w serwisie, każdy z nas będzie miał szansę zapoznać z nowym regulamin i zaakceptować go. Warto wspomnieć, że brak akceptacji zmian oznacza, że decydujemy się zapatrzeć z korzystania z usług YouTube.

Najważniejsze zmiany w regulaminie korzystania z YouTube

Przede wszystkim serwis zadbał o to, by Warunki korzystania z usługi były przedstawione w sposób czytelniejszy oraz zrozumialszy. Dodatkowe linki i odnośniki wewnątrz regulaminu pozwolą na łatwiejsze zrozumienie omawianych zagadnień oraz szybsze odnalezienie interesujących nas informacji w Centrum pomocy.

YouTube doprecyzował w nowym regulaminie zasady licencji dotyczących treści. Nie są wymagane dodatkowe uprawnienia, a sposób, w jaki serwis korzysta z treści użytkowników, pozostaje bez zmian. W regulaminie znajdziemy również doprecyzowanie oraz uaktualnienie informacji dotyczące wszystkich usług oferowanych przez serwis. Z nowych informacji, jakie się pojawiły jest np. wymagany wiek użytkownika, których został doprecyzowany na podstawie wymogów prawnych w różnych krajach. Pojawił się szereg definicji, który ułatwia zrozumienie Warunków korzystania z serwisu i usług.

Jedną z najważniejszych informacji, na które warto zwrócić uwagę w nowym regulaminie jest również brak zmian w Polityce prywatności. Sposób zbierania i przechowywania danych osobowych przez Google nie ulega zmianie, a aktualny status naszych ustawień prywatności wciąż możemy sprawdzić na koncie Google. Stamtąd możemy również zarządzać wykorzystywaniem naszych danych.

Omawiane zmiany dotyczą również aplikacji YouTube Kids, dlatego Google zaleca również zapoznanie dziecka ze zmianami w regulaminie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)