Ponad 1,2 mln pobrań nowej wersji Ovi Mapy

Ponad 1,2 mln pobrań nowej wersji Ovi Mapy
Źródło zdjęć: © Nokia

03.02.2010 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia poinformowała, że od udostępnienia nowej wersji Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową, aplikację tę pobrano ponad 1,2 miliona razy.

Daje to średnio jedno pobranie na sekundę, niezależnie od pory dnia. Według danych z 31. stycznia pierwsza piątka krajów, z których najczęściej pobierano nową wersję Ovi Mapy to: Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy i Hiszpania. Pięć urządzeń Nokia, w których najczęściej instalowano aplikację to: Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 minimini, Nokia N97, Nokia 5230 i Nokia E72.

Z badań firmy Canalys wynika, że pod koniec 2009 roku liczba osób używających nawigacji GPS w telefonach komórkowych wynosiła na całym świecie około 27 milionów. Nokia szacuje, że do końca lutego 2010 r. zwiększy to grono użytkowników o niemal 8%, a wzrost ten będzie postępować wraz z dodawaniem nowych smartfonów do listy kompatybilnych urządzeń oraz z rozpoczęciem globalnej kampanii marketingowej.

Począwszy od przyszłego miesiąca, poszczególne nowe smarftony Nokia z GPS będą zawierać nową wersję Ovi Mapy z zainstalowanymi fabrycznie mapami krajów lokalnych, funkcjami nawigacji pieszej i samochodowej oraz dostępem do przewodników Lonely Planet i Michalin, bez żadnych dodatkowych kosztów.

Ovi Mapy obejmują ponad 180 krajów. Udostępniają nawigację samochodową i pieszą w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach. Znajduje się na nich ponad 6000 punktów orientacyjnych 3D z 200 miast. Przewodniki Lonely Planet i Michelin zawierają informacje o ponad 1000 miejscach z całego świata.

Najnowszą listę urządzeń można sprawdzić pod adresem www.nokia.com/maps.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)