Wciąż korzystasz z Windows XP lub Windows Vista? Nowej wersji Firefoksa nie pobierzesz

Wciąż korzystasz z Windows XP lub Windows Vista? Nowej wersji Firefoksa nie pobierzesz

Wciąż korzystasz z Windows XP lub Windows Vista? Nowej wersji Firefoksa nie pobierzesz
Źródło zdjęć: © Microsoft
27.09.2016 16:38, aktualizacja: 27.09.2016 17:23

Mozilla nie wyda nowej wersji Firefoksa na starych systemach Microsoftu. Nadal będzie wspierać przeglądarkę, ale to nie znaczy, że nie warto rozważać przesiadki.

Firefox 53, nowa wersja przeglądarki od Mozilli, pojawi się w marcu 2017 roku. Jednak już wiadomo, że nie będzie można jej zainstalować na systemach Windows XP i Windows Vista. Nie oznacza to jednak, że od razu musicie rezygnować z Firefoksa lub koniecznie instalować nową edycję systemu, na przykład Windows 7.

Mozilla obiecuje, że wsparcie dla obecnej wersji przeglądarki - Firefox 52 - będzie kontynuowane. Co najmniej do połowy 2018 roku można liczyć na poprawki związane z bezpieczeństwem. Po tym okresie korzystanie z Firefoksa na Windowsie XP i Windowsie Vista może być jednak niebezpieczne. Stara, niewspierana przeglądarka stanie się łatwym łupem dla cyberprzestępców. Wtedy lepiej będzie pożegnać się z XP lub znaleźć przeglądarkę, która nadal będzie aktualizowana przez jej twórców.

Microsoft już dawno zrezygnował ze wsparcia dla Windowsa XP, ale ciągle wielu użytkowników nie ma zamiaru instalować nowego systemu. Ze statystykwynika, że Windows XP obecny jest na ponad 9 proc. wszystkich komputerów, podczas gdy najnowszy Windows 1. na ponad 22 proc. Liderem jest Windows 7, z którego korzysta 47 proc. użytkowników.

Decyzje jak ta Mozilli zmuszają jednak użytkowników do przesiadki. Niedawno na podobny krok zdecydował się np. Dropbox, który od sierpnia nie pozwala zalogować się do aplikacji, jeśli na komputerze zainstalowany jest XP. Cóż, takie ruchy nie dziwią - w końcu mowa o systemie, który swoją premierę miał w 200. roku.
_ ab _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)