Polski wydawca map chce mieć 5% rynku nawigacji

Polski wydawca map chce mieć 5% rynku nawigacji

19.05.2008 17:48, aktual.: 20.05.2008 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PPWK liczy na dokonanie jednej dużej akwizycji w Polsce do końca 2008 roku, dzięki której rentowność netto grupy byłaby w granicach 10-20% - poinformował prezes firmy, Andrzej Ziemiński. Grupa PPWK chce też osiągnąć minimum 5% rynku nawigacji w tym roku.

PPWK (Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych) liczy na dokonanie jednej dużej akwizycji w Polsce do końca 2008 roku, dzięki której rentowność netto grupy byłaby w granicach 10-20% - poinformował prezes firmy, Andrzej Ziemiński. Grupa PPWK chce też osiągnąć minimum 5% rynku nawigacji w tym roku.

Ziemiński pytany z jakiej branży jest to spółka odpowiedział, że firma szuka spółek z innej branży niż telekomy i bardziej nastawiona jest na rentowność. Oprócz zakupu spółki w Polsce, PPWK chce też kupić spółkę na Ukrainie, a jeśli nie uda jej się tego dokonać w tym roku, to otworzy tam własną firmę.

Prezes powiedział też, że w tym roku grupa PPWK chciałaby mieć nie mniej niż 5%, szacowanego na 200-400 tys. systemów, rynku nawigacji w Polsce dzięki sprzedaży takich produktów jak interaktywny system nawigacyjny Navigo 8 i 8i. Nowy produkt grupy PPWK wykorzystuje serwisy mobilne oraz interaktywne spółki El2, a także elektroniczne zasoby dostarczane przez PPWK.

W I kw. 2008 roku przychody ze sprzedaży grupy PPWK wzrosły do 43,4 mln zł z 2,5 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej wzrósł do 687 tys. zł z 157 tys. zł. W całym 2007 roku przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 38,4 mln zł, a zysk netto przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej 6,7 mln zł.

Zgodnie ze swoją strategią PPWK buduje holding w oparciu o pięć pionów: kartografię tradycyjną, w której posiada markę Copernicus, kartografię cyfrową i systemy nawigacji (marka Navigo), usług dodanych (spółka El2), pion telco (spółka Neotel, Długie Rozmowy) oraz pion interaktywny, tzw. i-active.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także