Senat chce chronić użytkowników "komórek"

Senat chce chronić użytkowników "komórek"

Senat chce chronić użytkowników "komórek"
Źródło zdjęć: © WP.PL
28.02.2008 09:00, aktualizacja: 28.02.2008 13:57

W Senacie USA przedstawiono projekt ustawy Wireless Consumer Protection and Community Broadband Empowerment Act, która ma chronić użytkowników "komórek" przed nieuczciwymi działaniami operatorów. Telefonia komórkowa od sześciu lat jest wśród najgorzej ocenianych usług w USA.

W prestiżowym magazynie Consumer Reports ukazały się ostatnio wyniki badań, z których wynika, że tylko nieco mniej niż połowa użytkowników komórek jest w pełni lub bardzo zadowolona z usług świadczonych przez operatorów. Nowa ustawa przewiduje, że Federalna Komisja Komunikacji ( FCC ) nałoży na operatorów telefonii komórkowej obowiązek przedstawiania planów taryfowych, które nie będą mogły wejść w życie dopóty, dopóki nie zyskają one akceptacji FCC. Ponadto w planach tych nie mogą znaleźć się opłaty za wcześniejsze zerwanie umowy przez użytkownika.

Operatorzy będą także musieli zaoferować użytkownikom miesiąc próbny i dostarczyć im mapy zasięgu swoich usług. Ustawa przewiduje też, że władze stanowe nie będą mogły zakazywać władzom lokalnym wprowadzania miejskich usług szerokopasmowych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)