Polacy pragną iPhona 3G - 40.000 osób w kolejce

Polacy pragną iPhona 3G - 40.000 osób w kolejce

Polacy pragną iPhona 3G - 40.000 osób w kolejce
Źródło zdjęć: © AFP
13.08.2008 09:38, aktualizacja: 13.08.2008 09:49

W oczekiwaniu na iPhone'a - telefon,
odtwarzacz mp3 i komunikator internetowy w jednym - na stronach
internetowych Ery i Orange zarejestrowało się ok. 40 tys. osób -
poinformowali PAP we wtorek przedstawiciele operatorów komórkowych.

Od 8 sierpnia osoby zainteresowane kupnem iPhone'a mogą zarejestrować się na stronie internetowej Orange i zamówić informacje o ofercie handlowej. Jak poinformował Zbigniew Drohobycki z biura prasowego Telekomunikacji Polskiej (właściciel PTK Centertel, operatora Orange), od chwili startu strony iPhone'a w Orange czyli do poniedziałku, zarejestrowało się na niej ponad 20,5 tys. ludzi. "To całkiem sporo zważywszy, że to tylko cztery dni" - zaznaczył.

Z kolei Andrzej Pomarański z biura prasowego Polskiej Telefonii Cyfrowej powiedział we wtorek PAP, że w oczekiwaniu na iPhone'a na stronie Ery zarejestrowało się ok. 2. tys. osób. Możliwość rejestracji w procesie przedsprzedaży urządzenia pojawiła się na stronie wcześniej niż w Orange - 4 sierpnia. Pomarański podkreślił przy tym, że ta liczba nie oznacza, że każdy z zainteresowanych na pewno nabędzie iPhone'a.

W ubiegłym tygodniu sieci komórkowe Orange i Era poinformowały, że od 2. sierpnia br. iPhone 3G (tzw. trzeciej generacji) będzie dostępny w Polsce w ich ofertach.

iPhone 3. to nowa i ulepszona generacja telefonu. Oprócz standardowych funkcji (telefon, mp3, przeglądarka internetowa)
urządzenie oferuje m.in. nawigację GPS, aparat fotograficzny oraz możliwość pobierania aplikacji zwiększających jego możliwości. Pozwala na przeglądanie plików w formacie PDF, JPEG oraz dokumentów programów Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint.

O tym, że iPhone pojawi się jeszcze w tym roku w Polsce, w maju br. poinformowała sieć Orange. W czerwcu podobnie postąpił T- Mobile, spółka, która jest większościowym udziałowcem Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era.

iPhone to stworzone przez firmę Apple kieszonkowe urządzenie posiadające funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 (iPod) i komunikatora internetowego. Pierwsza jego prezentacja miała miejsce 9 stycznia 200. roku na wystawie Macworld w San Francisco.

W czerwcu br. Steve Jobs, szef firmy Apple, na konferencji w San Francisco zaprezentował drugą generację telefonu, która nazwana została 3G. Posiada m.in. szybszą przeglądarkę stron internetowych i lepsze oprogramowanie. iPhone 3. w tym roku zadebiutuje w 70 krajach świata. (PAP)

Fot. AFP

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)