Łączność 3G/4G w iPadzie (nie)zbędna?

Łączność 3G/4G w iPadzie (nie)zbędna?

Łączność 3G/4G w iPadzie (nie)zbędna?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.03.2012 12:32

Według Localytics, tylko 6% wszystkich połączeń z Internetem realizowanych za pomocą iPadów korzysta z sieci komórkowej. Z czego wynika tak mały odsetek?

Po pierwsze z niewielkiej popularności iPadów z wbudowanym modułem 3G/4G. Według _ Localytics _, stanowią one zaledwie 10,3% wszystkich tabletów Apple znajdujących się na rynku. Znaczna część to modele wyposażone w moduł 3G (8,8% wszystkich); na 4G przypada niewielki odsetek (1,5% ogółu).

Jednak obecność modułu łączności komórkowej nie oznacza, że jest on często wykorzystywany. W przypadku egzemplarzy z modułem 3G tylko w 45% sesji tak się dzieje. Dla 4G odsetek ten jest jeszcze niższy i wynosi 36%. W pozostałych przypadkach użytkownicy korzystają z łączności Wi-Fi.

Jeśli chodzi o ogół, to zaledwie 6% wszystkich sesji wykorzystuje łączność komórkową. Jak twierdzi _ Localytics _, może być to spowodowane m.in. obawą przed zbyt szybkim wykorzystaniem transferu danych przez użytkownika i naliczaniu przez operatora dodatkowych opłat za kolejne przesłane megabajty danych.

Badanie przeprowadzone zostało w dnich od 16. do 23. marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)